Altın Lale İçin Yarışacak Adaylar

Festivaller
Altın Lale İçin Yarışacak Adaylar

36. İstanbul Film Festivali sona eriyor. Yarışma dallarında ödüller bu akşam sahiplerini buluyor. İşte kategoriler ve adaylar.

 

ULUSLARARASI YARIŞMA / INTERNATIONAL COMPETITION

– Bu Ülke Bizim / Chez Nous / This is Our Land / Lucas Belvaux / Fransa-Belçika

– Benim Mutlu Ailem / Chemi Bednieri Ojakhi / My Happy Family /Nana Ekvtimishvili, SimonGros /Gürcistan-Almanya-Fransa

– Duvarlar Arasında / Bar Bahr / In Between / Maysaloun Hamoud / İsrail

– Elleri Olmayan Kız / La jeune fille sans mains / The Girl Without Hands / Sébastien Laudenbach / Fransa

– Cinsler / Weirdos / Bruce McDonald / Kanada

– Lady Macbeth / William Oldroyd / İngiltere

– Zer / Kazım Öz / Türkiye-Almanya

– Ornitolog / O Ornitólogo / The Ornithologist / João Pedro Rodrigues / Portekiz-Fransa-Brezilya

– Manifesto / Julian Rosefeldt / Almanya-Avustralya

– ‘93 Yazı / Estiu 1993 / Summer 1993 / Carla Simon / İspanya

– Ev / Home / Fien Troch / Belçika

– Kasting / Casting / Nicolas Wackerbarth / Almanya

– Hayvanlar / Tiere / Animals / Greg Zglinski / İsviçre-Avusturya-Polonya

the-white-helmets

Halep’in Son Adamları

SİNEMADA İNSAN HAKLARI YARIŞMASI / HUMAN RIGHTS IN CINEMA COMPETITION

– Halep’in Son Adamları / Last Men in Aleppo / Feras Fayyad, Steen Johannessen / Danimarka-Almanya

– Félicité / Alain Gomis / Fransa-Belçika-Senegal-Almanya-Lübnan

– Kol Saati / Slava / Glory / Kristina Grozeva, Petar Valchanov / Bulgaristan-Yunanistan

– Ayrılık / Raftan / Parting / Navid Mahmoudi / Afganistan-İran

– Newton / Amit Masurkar / Hindistan

– Mavi Sessizlik / Blue Silence / Bülent Öztürk / Türkiye-Belçika

– Sürgün / Exil / Exile / Rithy Panh / Fransa-Kamboçya

– Ben Senin Zencin Değilim / I Am Not Your Negro / Raoul Peck / ABD-Fransa-Belçika

– Amerika Meydanı / Plateia Amerikis / Amerika Square / Yannis Sakaridis / Yunanistan-Almanya-İngiltere

– Düğün / Noces / A Wedding / Stephan Streker / Belçika-Pakistan-Lüksemburg-France

inflame-kaygi

Kaygı / Inflame / Ceylan Özgün Özçelik

TÜRKİYE SİNEMASI 2016-2017 / TURKISH CINEMA 2016-2017

ULUSAL ALTIN LALE YARIŞMASI / NATIONAL GOLDEN TULIP COMPETITION

– Taş / The Stone / Orhan Eskiköy

– İşe Yarar Bir Şey / Something Useful / Pelin Esmer

– Mahalle / Inside / Buğra Gülsoy, Serhat Teoman

– Bütün Saadetler Mümkündür / All Felicities Are Possible / Selman Kılıçaslan

– Zer / Kazım Öz / Türkiye-Almanya

– Kaygı / Inflame / Ceylan Özgün Özçelik

– Mavi Sessizlik / Blue Silence / Bülent Öztürk / Türkiye-Belçika

– Sarı Sıcak / Yellow Heat / Fikret Reyhan

– Murtaza / Özgür Sevimli

– Martı / The Seagull / Erkan Tunç

– Tereddüt / Clair Obscur / Yeşim Ustaoğlu / Türkiye-Almanya-Fransa-Polonya

– Kırık Kalpler Bankası / The Bank of Broken Hearts / Onur Ünlü

ULUSAL BELGESEL YARIŞMASI / NATIONAL DOCUMENTARY COMPETITION

– Mana Mou İstanbul / Nihan Arısoy

– Son Yaprak / The Last Leaf / Handan Erdil

– Yeşil Kırmızı / The Red Green / Ersin Kana

– Aşk Bitti / Acabou o Amor / Love is Over / Mert Kaya

– Sessizliğin Kardeşleri / Birayên Bêdengiyê / Brothers of Silence / Taylan Mintaş

– Derdo Ana ve Ceviz Ağacı / Mother Derdo and The Walnut Tree / Serdar Önal /Türkiye-Ermenistan

– Üçüncü Bölgeden Hücum Varyasyonları / Attack Variations from the Third Region / Sedat Şahin, Murat Adıyaman

– Ah / Mustafa Ünlü

– Blue / Mehmet Sertan Ünver

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto
 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up