Altın Küre’ye Ricky Gervais Konuşması Damga Vurdu

Hollywood Manşet

Mizah anlayışı ve sivri diliyle attığı her adımda dikkatleri üzerine çeken İngiliz komedyen ve oyuncu Ricky Gervais, 77. Altın Küre Ödülleri’ndeki açılış konuşmasıyla geceye damga vurdu.

Daha önce dört kez Altın Küre Ödülleri’nin sunuculuğunu üstlenen Ricky Gervais, yaptığı açıklamalarla birçok tartışmaya yol açmış, ancak yine de ödül törenlerinin vazgeçilmez isimi haline gelmişti.

Gervais bu kez de, Once Upon a Time… in Hollywood ile çok konuşulan Leonardo Di Caprio‘dan dijital platformlara kadar birçok konuda yine Hollywood camiasını eleştirmekten çekinmedi.

Ünlü komedyenin en çok konuşulan açıklaması ise dijital platformlarla çalışan sinemacılara oldu. Gervais, “Çalıştığınız şirketler inanılmaz. Apple, Amazon, Disney… IŞİD çevrimiçi bir platform kursa görüşmeler için hemen menajerinizi ararsınız değil mi? O yüzden bu akşam bir ödül kazanırsanız, bunu siyasi bir konuşma yapmak için bir platform olarak kullanmayın, tamam mı? Halka ders verecek pozisyonda değilsiniz. Gerçek dünya hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Çoğunuz okulda Greta Thunberg’den daha az zaman geçirdiniz. Eğer kazanırsanız, gelin, küçük ödülünüzü kabul edin, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s…ir olup gidin.” sözleriyle ödül törenine damga vurdu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up