Altın Küre’den Sivas’a Yeşil Işık!

Dünya Festivaller Manşet

Yerli Oscar adayımız Sivas filminin Altın Küre başvurusu kabul edildi!

8. Abu Dhabi Film Festivali’nden En İyi Senaryo ve En iyi Erkek Oyuncu ödülleriyle dönen, 71. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazanan Sivas  yeni bir ödül için Altın Küre yolcusu.

sivas doğan

İlk kez yönetmen koltuğuna oturan Kaan Müjdeci’nin yazıp yönetttiği, 88. Akademi Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film dalında Türkiye’nin adayı olan Sivas‘ın, 73. Altın Küre Ödülleri başvurusu onaylandı.

10 Aralık’ta adayların açıklanacağı Altın Küre’nin ödül töreni ise 10 Ocak 2016 akşamı gerçekleşecek. ABD’de, adaylık kampanyası için sıkı bir çalışma yürüten Sivas ekibi; 73. Altın Küre Ödülleri adaylarının açıklanacağı 10 Aralık için gün sayıyor.

11 yaşındaki Aslan ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikayesinin anlatıldığı Sivas; yılın en beğenilen filmlerinden biri olarak gösteriliyor ve ödül toplamaya devam ediyor. Senaryo ve yönetmenlik açısından son yılların en iyi “ilk film”lerinden biri olarak da değerlendirilen film, gerçekçi diyalogları ve oyuncuların performanslarıyla da büyük beğeni topluyor.

—————————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up