Altın Koza’ya ilk filmler damga vuracak

Manşet Türkiye

17 Eylül’de başlayacak 18. Adana Altın Koza Film Festivali’ne yine ilk filmlerini çeken yönetmenler damgasını vuracağa benziyor.

Festival kapsamında düzenlenecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan 14 filmden dokuzu ilk film. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek festivalde usta yönetmen Ali Özgentürk’ün Beni Sev, filmleri merakla beklenen Onur Ünlü’nünCelal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, bol ödüllü Sonbahar‘ın yönetmeni Özcan Alper’in yeni filmi Gelecek Uzun Sürer, Tolga Örnek’in Kaybedenler Kulübü ve Yeşilçam’ın efsanevi yardımcı yönetmeni olan ve Su‘dan yıllar sonra ilk defa yönetmen koltuğuna oturan Erdoğan Kar’ın Kadife / Büyük Ana filmleninin yanı sıra dokuz tane ilk filmini çeken yönetmenin filmleri yer alıyor. Bu filmler Aşk ve Devrim (Serkan Acar), Eylül (Cemil Ağacıkoğlı), Mar (Caner Erzincan), Memleket Meselesi (İsa Yıldız, Murat Onbu), Saklı Hayatlar (Haluk Ünal), Simurg (Ruhi Karadağ), Türk Pasaportu (Burak Cem Arlıel), Vücut (Mustafa Nuri) ve Yurt(Muzaffer Özdemir). Derviş Zaim’in başkanlığını yaptığı jüri bu filmler arasından bir değerlendirme yaparak ödülleri dağıtacak. En iyi film ödülünü alan yapım, bu yıl 350 bin TL değerinde para ödülünün de sahibi olacak. Festivalde toplam 936 bin TL değerinde para ödülü dağıtılacak. Ayrıca yönetmen Ali Özgentürk ile oyuncular Kadir İnanır ve Nebahat Çehre’ye Yaşam Boyu Onur Ödülleri verilecek.

Sabah

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up