Altın Koza’nın öğrenci filmleri

Festivaller Manşet

Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleşecek öğrenci filmleri yarışmasının sonuçları açıklandı.

Yönetmen Selda Çiçek, belgesel film yönetmeni – belgeselci Elif Ergezen ve sinema yazarı – yayıncı Deniz Yavuz’dan oluşan ön jüri toplamda iki yüzü geçgin eseri dört ayı kategoride izleyerek değerlendirmesini yaptı. Bir haftalık izlemeler sonucunda belgesel dalında 7, canlandırma dalında 7, deneysel dalda 10 ve kurmaca dalında ise 10 kısa film finale kaldı. 17 -25 Eylül 2011 tarihlerinde yapılacak festivalde finale kalan filmler Reis Çelik başkanlığında Selen Uçer, Murat Başol, Veli Kahraman ve Zeynep Dadak’tan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma kapsamında finale kalan filmlerin isimleri ve kategorileri şöyle:

BELGESEL:
*Bir Avlu Bir Kent / Canan Altunbulak / Selçuk Ünv. / 28’35”
*Büyükaşık’lar / Nagihan Çakar / İstanbul Kültür Ünv. / 20’
*Direniş / Burak Koçak / Ankara Ünv. / 06’18”
*Karanfil / Sıla Özsoy / Akdeniz Üniv. / 21’30”
*Maviden Uzak Siyaha Yakın / Burak Aktürk & M.Yavuz Çakar / Kocaeli Ünv. / 20’38
*Toruk / Mustafa Çağlar İlim & Hasan Basri Özdemir / Erciyes Ünv. / 32’21”
*Urbangus / Aykut Alp Ersoy / İzmir Ekonomi Ünv. / 30’

CANLANDIRMA:
*Geri Dönüşüm / Ahmet Şerif Yıldırım / Anadolu Ünv. / 1’
*Gibi / Semih Vardar / Dumlupınar Ünv. / 3’
*Karşıt / Gökhan Cılam / Marmara Ünv. / 5’35”
*Morf / Eda Erdoğmuş, Remzi San, Egehan Demirel / Anadolu Ünv. 4’24”
*NETeeeKİM / Murat Sebah / İstanbul Kültür Ünv. / 5’20”
*Play / Davut Toy / Anadolu Ünv. / 2’
*Yersu / Utku Yavaşça, Mervnur Ülcan / Anadolu Ünv. / 4’46”

DENEYSEL:
*Alethia / Duygu Karadan / Bahçeşehir Üniversitesi / 5’35
*Bu Sese Kulak Verelim / Veysel Cihan Hızar / Kültür Ünv. /02’30”
*Elma Suyu / Demet Öztürk / Selçuk Ünv. / 3’26”
*Eski Dünyaya Dair / Bilal Çakay / Mersin Ünv. / 5’43”
*Gregor Samsa’nın Korkuları / Serdar Gezer / Kadir Has Ünv. / 10’
*Grizu / Hüseyin Cem Karataş / Erciyes Üniversitesi / 2’53”
*Kırmızı / Burak Yedekçi / Ege Ünv. / 12’35”
*Leştirme / Abdullah Akçay / Selçuk Ünv. / 4’21”
*Postal / Abdülkerim Latifoğlu / Selçuk Ünv. / 1’20”
*Zamanadam / Tunca Yıldız / İstanbul Bilgi Ünv. / 09’50”

KURMACA:
*Adem’in Kuyusu / Veysel Cihan Hızar / İstanbul Kültür Ünv. / 18’30”
*Baydara “Edra”nın Kaderi / Can Eren / Bilgi Ünv. / 14’
*Beklerken / Burak Çevik & Kutay Denizler / Yeni Yüzyıl Ünv. / 8’
*Daraban / Abdurrahman Öner / Kültür Ünv. / 15’20”
*Dönmek / Kerem Altın / Ege Ünv. / 5’30”
*El emeği Göz Nuru / Şebnem Cömert / Mimar Sinan Ünv. / 10’32”
*Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanmıştır / Kerem Keskin / İstanbul Bilgi Ünv. / 18’53”
*Metrekare Hayat / Bahadır Erturun / Ankara Ünv. / 5’11”
*Mülteci / Emrah Çam / Mersin Ünv. / 13’33”
*Süt / Ayşegül Şahin Bozkır / İstanbul Bilgi Ünv. / 7’

Antrakt Sinema

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up