Altın Koza’nın Jüri Başkanı Derviş Zaim

Festivaller

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yer alan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri başkanlığını yönetmen Derviş Zaim yapacak.

dervis-zaim

Zaim, ‘Filler ve Çimen’, ‘Cenneti Beklerken’ ve ‘Nokta’ isimli filmleri ile önceki yıllarda düzenlenen Altın Koza’dan ödüllerle dönmüştü. 17-25 Eylül tarihleri arasında yapılacak festival kapsamında yönetmenin filmlerinden oluşan bir seçki izleyicilerle buluşacak ve Derviş Zaim sinemasıyla ilgili bir de kitap hazırlanacak.

Son bir yıl içinde çekilen Türk filmlerinin başvurabileceği yarışmada, jüri üyeleri, yarışmaya kabul edilecek toplam 12 filmi değerlendirecek. En iyi filme 350 bin TL ödülün verileceği yarışmada oyuncu, sanat yönetmeni ve kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek. Altın Koza’nın kazananları 24 Eylül 2011 Cumartesi gecesi yapılacak törende açıklanacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up