Altın Koza’da Törenler İptal Edildi

AFF Haberleri Manşet Türkiye

Bu yıl 14 – 20 Eylül tarihleri arasında 22’ncisi yapılacak olan Uluslararası Altın Koza Film Festivali‘nin açılış ve kapanış törenleri artan terör olayları nedeniyle iptal edildi.

altinkozaBLACK

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü festival programındaki değişiklikle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “son günlerde hem şiddetini arttıran hem de hedef kitlesini genişleten bölücü terör olaylarının Türk Milleti üzerindeki etkisinin Dağlıca baskını ve Iğdır’da ki saldırı sonrası tahammülü mümkün olmayan, önlenemez bir boyuta taşındığına” dikkat çekerek, “böylesi bir infial ve yas ortamında festivalin konser ve tören etkinliklerini yapmanın söz konusu olamayacağını” belirtti.

Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün açıklaması: “Öncelikle saldırılarda vefat eden şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı, gazilerimize de şifa dilerim.

Adana’yla bütünleşen Uluslararası Altın Koza Film Festivali için duyduğumuz coşku ve heyecandan geriye tarifsiz bir burukluk kaldı. Bu koşullarda festivalin geleneksel açılış ve kapanış törenleri ile konser ve diğer faaliyetleri iptal etmeye karar verdik. Uluslararası Altın Koza Film Festivali bu yıl sadece sinema boyutuyla dar kapsamlı olarak, tören ve konserlere yer verilmeksizin devam edecektir.

Her yıl düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ile bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek Adana Konulu Uzun Metraj Senaryo Yarışması sonuçları değerli jüri üyelerimizin değerlendirmeleri sonucu basın yoluyla ilan edilecektir.

Bu vesileyle, PKK terör örgütünün devletimizin varlığı ve evlatlarımızın canına kast eden alçak saldırılarını bir kez daha kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gözyaşı kurumayan, ağlayan analarımız başta olmak üzere ateş düşen bütün ocaklarımıza sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun…”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up