Altın Koza jürisi netleşiyor

Festivaller Manşet

Bu yıl 17-25 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılacak olan 18. Adana Altın Koza Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümü jürisinde yer alacak isimler belirginleşiyor.

Festival yönetimi tarafından bu yıl ulusal jüri başkanlığını Derviş Zaim’in üstlendiği açıklanmıştı. Derviş Zaim’le beraber ana jüride yer alacak diğer iki isim ise bir dönem aynı öğretim kurumunda bulunan Ebru Yapıcı Ceylan ve Bülent Vardar. Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv bölümünde akademik kariyerini sürdüren ve SİYAD üyesi sinema yazarı olan Bülent Vardar Altın Koza’nın ulusal yarışmasında görev yapacak. Ulusal ve uluslararası film festivallerinde bir çok ödül kazanan yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın eşi Ebru Yapıcı Ceylan da yedi kişiden oluşacak ana jüride yer alan bir diğer isim oldu. Ebru Yapıcı Ceylan’ın Kıyıda adlı kısa metrajlı bir filmi bulunuyor. Nuri Bilge Ceylan’ın çektiği filmlerde sanat yönetmenliği, senaristlik ve oyunculuk da yapan Ceylan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv bölümü mezunu.

Altın Koza’da yarışacak ulusal yarışma filmleri ve ana jüri 8 Ağustos 2011’de yapılacak bir basın toplantısıyla açıklanacak.

Nuri Bilge Ceylan’ın en son tamamladığı ve Cannes Film Festivali’nden ödülle dönen filmi Bir Zamanlar Anadolu’da’nın ise bu haber doğrultusunda Altın Koza’nın ulusal yarışma bölümüne katılma olasılığı mümkün görülmüyor.

Antrakt Sinema

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up