Altın Kedi Başlıyor!

Festivaller

15. İzmir Uluslararası Kısa Film Festivali

Türkiye’nin kısa film alanında en büyük etkinliği olma özelliğine sahip 15. Uluslararası İzmir Kısa Film Festvali açılış töreni, bu akşam 19.00’da Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

63 ülkeden 1093 filmin başvurduğu festivalde kurmaca, belgesel ve animasyon dallarında finale kalan filmler Altın Kedi Ödülleri için yarışacak. Yönetmen Tunç Başaran, oyuncu Nilüfer Açıkalın, yönetmen Feza Çaldıran, Bremen film büro yöneticisi Klaus W. Becker ve sinema yazarı Gulbara Tolomushova’dan oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucunda Altın Kedi sahiplerini bulacak.

15. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Emek Ödülleri, Türk Sinemasının emektar set amiri Selahattin Geçgel nam-ı diğer Godzilla, oyuncu Kutay Köktürk, oyuncu Kemal İnci ve sinema yazarı Sadi Çilingir’e verilecek.

T. C. Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin desteklediği festivalde; Polonya Animasyon Festivali “O!pla”, EFA [European Film Academy], Bremen Film Buro (Almanya), Brussels Short Film Festival (Belçika) ve Shorts Shorts Film Festival & Asia (Japonya) seçkileri ve özel gösterimleriyle beraber 150’yi aşkın kısa film ücretsiz olarak izleyicilerle buluşacak. Türkiye ve dünya sinemasının önemli isimleri de yapılacak olan etkinliklerle sinemaseverlerle bir araya gelecek.

Bu yıl, Ege Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yaşar Üniversitesi başta olmak üzere, İzmir’deki üniversitelerde de film gösterimleri yapılacak ve festivalin, ‘Gençlik Ödülü’ izledikleri filmlere verecekleri oylarla öğrenciler tarafından belirlenecek.

Bilgi için: www.izmirkisafilm.org

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up