Bizimle İletişime Geçin

Festivaller

‘Altın Keçi Ödülleri’ Sahiplerini Bekliyor!

Yayınlandı

tarihinde

Sinematek Derneği, sinema sevgisini ve ilgisini çoğaltmak amacıyla, Anadolu Film Festivali adıyla bir sinema festivali düzenlemektedir.

Anadolu Film Festivali, sinemamızın kuruluş tarihi olan hafta içinde, 11 – 20/11/2011 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Bu yıl birincisi gerçekleşecek Anadolu Film Festivali içinde; kısa metraj film yarışması, uzun ve kısa metraj senaryo yarışması düzenlenmiştir.

Ayrıca; uluslararası ve ulusal bağımsız uzun ve kısa metraj film gösterimleri, sinema insanlarıyla söyleşiler, sinema tekniği üzerine atölyeler, Türk film afişleri sergisi, Mesut Kara’nın “Yeşilçam Hatırası” fotoğraf sergisi, Yağmur Kalyoncu’dan “Artiz Resimleri – İmzalıdır” fotoğraf sergisi, Hülya Küpçüoğlu “Yeşilçamın Erkekleri” adıyla resim sergisi ve Sinematek Derneği’nin senaryo sergisi yer alacaktır. Eski Türk Filmleri Afiş Müzayedesi de etkinliklerimiz arasındadır.

Festivalde her yıl bir “Kardeş Ülke” sinemasına yer verilecektir. Türkiye’den Almanya’ya işçi göçlerinin başlamasının 50. yıl dönümü nedeniyle bu yıl ki “Kardeş Ülke” Almanya olarak belirlenmiş ve konuyla ilgili filmler, belgeseller gösterilecektir.

Festivalin kalbi Ankara’da atmakla birlikte, HER YERDE GÖSTERİM yapılacaktır. Edirne’den Kars’a, yurt içi ve yurtdışından festival filmlerini göstermek isteyenlerle birlikte aynı tarih ve saatte gösterim yapılacaktır. Şimdiden 60 yerle (Adana, Mardin, Denizli, Uşak, Antakya, İzmir, Muğla, Hamburg, New York, Paris… gibi büyük yerler, Tarsus, Polatlı, Bozkurt, Bolvadin… gibi büyük ilçeler) gösterim anlaşması yapılmıştır.

Gösterim yerleri belirlendikçe internet sitemizde duyurulacaktır. Ayrıca festivalimizde gösterilecek filmler online olarak internet üzerinden de takip edilebilecek ve yarışma filmleri için online oy verilebilecektir.

Altın Keçi Ödülleri

Anadolu Film Festivali, Anadolulu, Ankaralı bir oluşumdur ve logosu Ankara Keçisidir. Festival kapsamında verdiğimiz ödülün adı; “Altın Keçi Ödülleri”dir.

“Altın Keçi Ödülleri”, yarışmada ödül alan kısa metraj filmlere ve senaryo yarışmalarında dereceye giren eserlere, her yıl vizyon görmüş bir sinema filmine ve bir sinema çalışanına verilir.

Festivalimizin internet sitesi; http://www.anatolianfilmfest.org dur. Festivalimizin sosyal medya sitelerinde de sayfaları ve grupları bulunmaktadır.

Anadolu Film Festivali İçinde Yer Alan Etkinlikler

Sergiler 

 •  Hülya Küpçüoğlu “Yeşilçam’ın Erkekleri” Resim Sergisi
 •  Türk Film Afişleri Sergisi
 •  Mesut Kara İle Yeşilçam Hatırası Fotoğraf Sergisi
 •  “Artiz Resimleri-İmzalıdır” Fotoğraf Sergisi
 •  Senaryo Sergisi Ve Afiş Müzayedesi

‘Yeşilçam’ın Erkekleri’ Sergisi Anatolian Film Festivali’nde…

Hülya Küpçüoğlu’nun ‘Yeşilçam’ın Erkekleri’ adlı sergisi ‘Anatolian Film Festivali’nde Ankaralı sanatseverlerle buluşacak. Sergi, 10 Kasım’da açılacak ve 10 – 16 Kasım tarihleri arasında görülebilecek.

Küpçüoğlu, son yıllarda pop sanattan etkilenerek yaptığı Yeşilçam’ın ünlü isimlerine ait portre ve film sahneleri serisine devam ediyor. Bu kez sanatçı, Yeşilçam’ın erkek figürlerini ön plana çıkartıyor. Sanatçı, farklı dönemlerde Türk sinema tarihine damga vurmuş olan isimleri, Marcel Duchamp’tan beri kullanılan ve pop sanatı da etkilediği söylenen hazır nesne kavramından yola çıkarak, vurguluyor.

Sergi bağlamında seçilen kişiler, perdede birbirinden farklı karakterleri canlandırıyorlar. Değişik televizyon kanallarında, ekranda hala filmlerini izlediğimiz bu isimlerin, bir dönem belli bir kuşağı etkisi altına aldığını ve hatta bazı filmlerin tezlere bile konu olduğunu biliniyor. Günümüzde hala eski Türk filmlerine gönderme yapılarak diziler ya da filmler yapılması, bu filmlerin, sanatın farklı dallarında farklı şekillerde karşımıza çıkması, irdelenmesi ya da sunulması, Türk sinemasında Yeşilçam’ın ve o sürecin içinde yer alan aktörler ya da aktiristlerin de bir fenomen haline geldiğini gösteriyor. Sergi bağlamında farklı filmlerden ve farklı yıllardan seçilen ve birer fenomen haline gelmiş olan figürler, sadece Yeşilçam melodramlarını değil kadın-erkek, taşra-kent ya da zengin-fakir, iyi-kötü gibi çeşitli karşıtlıkları da anımsatıyor…

Türk Filmleri Afiş Sergisi Ve Müzayede: Türk Sinemasından 97 film afişi bu yıl sergilenecek ve daha sonra müzayede yöntemiyle satılacaktır. Sergi, 10 Kasım da açılacak ve 10- 16 Kasım tarihleri arasında görülebilecektir. 20 Kasım 2011 saat 11.00 de müzayede yapılacaktır. Müzayededeki afişlerin çoğunluğu imzalıdır. Yönetmen ve/veya oyuncuları tarafından imzalanmıştır.

Mesut Kara ile Yeşilçam Hatırası Fotoğraf Sergisi: Sinema Yazarı Mesut Kara’nın yıllarca Yeşilçam’da çektiği fotoğraflardan oluşan sergi Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak.

Senaryo Sergisi: Filme alınmış eserlerin senaryoları sergilenecektir.

“Artiz Resimleri – İmzalıdır” Fotoğraf Sergisi: Yağmur Kalyoncu, ailesinin yıllarca biriktirdiği artist fotoğraflarını sergiliyor.

Not – Tüm sergilerimiz 10 – 17 Kasım 2011 tarihlerinde Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Görülebilecek.

Söyleşiler

Büyülü Fener Sineması’nda saat: 20.00 de / ücretsizdir

12 Kasım C.tesi: Selçuk Aydemir “Kısa Filmden Uzun Metraja”

13 Kasım Pazar: Thomas Balkenhol “Yurtdışında Sinema Okulları”

14 Kasım P.tesi: Selda Tan Özdemir “Göç ve Göçmen Filmleri”

15 Kasım Salı: Ahmet Boyacıoğlu “Bağımsız Sinemada Yapımcılık”

16 Kasım Çarşamba: Stacy Ballard Koç “Hoşgörüsüzlük ve Sinema”

17 Kasım Perşembe: Yrd. Doç. Cengiz Asıltürk “Türkiyede Sinema Eğitimi”

Atölyeler

DSLR Video Atölyesi: Kameralarla ilgili bildiğimiz her şeyi kökten değiştiren, kendine yeni bir sektör yaratan, fiyat/performans oranı en yüksek olan DSLR fotoğraf makinelerinin video fonksiyonları ve kullanımını içerir.

Kısa Film Çekim Teknikleri Atölyesi: Kısa film çekim teknikleri, kamera kullanımı, çekim senaryosu oluşturma ve set çalışması.

Belgesel Film Yapım Atölyesi: Belgesel film yapım teknikleri ve pratik çalışması.

Senaryo Atölyesi: Uzun metraj, kısa metraj, belgesel film, dizi film, klip, reklam filmi… senaryosunun nasıl yazılır. Biçim, karakter oluşturma, senaryo hataları gibi konular işlenmektedir.

Sinemada Işık ve Aydınlatma Atölyesi: Belgesel, kısa ve uzun metraj alanlarında ışığın kullanımı ile bilgi içerikli bir atölye çalışmasıdır.

Kurgu / Montaj atölyesi: Dijital kurgu seti, kurgu programları, geçişler, kesintisizlik, görsel dil ve kompozisyon üzerine bir atölye çalışmasıdır.

Greenbox, Bluebox Atölyesi: Gelişen tekniklerle birlikte film çekimlerinde greenbox kullanımı yaygınlaşmıştır. Bluebox ve greenbox çekimi nasıl yapılır. Kurguda nasıl düzenlenir.

Stunt / Dublörlük Atölyesi: Stunt ekibi nedir? Dövüş, kılıç, patlama gibi sahneler nasıl çekilir? Dublörler neler yapar. Uygulamalıdır. Atölye Lideri: İlker Can KARAGÜLLE
Atölye Yeri : Anka Paintball

Sinema Eleştirmenliği Atölyesi: Bir film nasıl okunur, analiz edilir. Film eleştirmenliği nedir? Atölye Eğitmeni: Selda Tan Özdemir

Sinemada Yapımcılık Atölyesi: Ömer Çalıkoğlu (İncir Reçeli, Babam ve Oğlum, Salkım Hanım’ın Taneleri filmlerinin Uygulayıcı Yapımcısı)

Anatolian Film Fest. Film Gönderen Okullar:

 • Hisar Kısa Film Seçkisi
 • Mimar Sinan Üni. Film Seçkisi
 • Sam Spiegel Film Okulu Seçkisi – İsrail
 • Prag Film Okulu – Çek Cumhuriyeti
 • Festival Yarışma Filmleri
 • Mehmet Ünal “Memleket Almanya” – Almanya’ya Göçün 50. Yılı Nedeniyle.
 • İTÜ ve YTÜ Film Yarışması Seçkileri

Sinematek Derneği Hakkında

Derneğimiz, 2000 yılından bu yana birçok etkinlik ve sosyal proje yapmış ve yapmaktadır.

Film Gösterimleri “Her Cumartesi – Ücretsiz”: Türk Sinemasını yakından tanımasını sevmesini amaç edinmektedir. Her Cumartesi 14:00’te Ankara Dernek Merkezi’nde “Sinema Teknik Gösterimleri” yapılmaktadır. Bu etkinlikte, filmlerden parçalar gösterilmekte ve filmle ilgili olarak söyleşi ve tartışma yapılmaktadır. Önümüzdeki dönemlerde gösterimlerin sayısının artırılması ve İstanbul’da da yapılması plânlanmaktadır.

Açık Hava Gösterimleri: Yaz döneminde İstanbul Beşiktaş ve Şişli Belediyesi ile Ankara Çankaya’daki birçok park, pazaryeri ve Taş Ocakları gibi mekânlarda her Cumartesi ve Pazar akşamları ücretsiz film gösterimleri gerçekleştirilmiştir. Bu etkinlik Beşiktaş Belediyesi, Şişli Belediyesi ve Çankaya Belediyesi ile iş birliği içinde yürütülmüştür.

Film Proje Toplantıları: Her hafta belirlenen günde Sinematek İstanbul ve Sinematek Ankara da herkese açık yapılan ücretsiz toplantılardır. Katılan kişilerin projeleri tartışılmakta ve çekim hazırlıkları yapılmaktadır.

Çocuklara Sinema: Her yıl 23 – 24 Nisan Çocuk Haftası içerisinde ücretsiz çocuk filmleri ve çizgi filmler gösterilmektedir.

Arşiv: Türk Sinemasının tüm filmlerinin orijinal bir kopyasının arşivlenmesi amaçlanmaktadır. Şimdilik DVD formatında arşiv çalışmaları yapılmaktadır. Film Müzikleri ve Belgesel, Kısa Film ve Uzun Metraj Film Senaryoları arşivimiz mevcuttur.

Türk Sinema Filmleri Ansiklopedisi: Türkiye’de çekilmiş tüm sinema filmlerinin envanteri çıkarılmış ve ansiklopedi olarak Kültür Bakanlığı’na verilmiştir. 2012 yılında ansiklopedi olarak basılacak ve 2014 yılında interaktif DVD si çıkartılacaktır.

Kısa Filme Açık Destek Projesi: 2006 – 2007 yıllarında 24, 2008 de 22, 2009 da 25, 2010 da 28, 2011 itibariyle 25 kısa film çekimine ücretsiz destek sağlanmıştır.

Senaryo Destek Projesi: Her yıl üniversitelerin Edebiyat ve Dramaturji bölümlerinde okuyan öğrencilere ücretsiz olarak senaryo eğitimi desteği verilmektedir. Bu güne dek 655 üniversiteli bu destekten yararlanmıştır.

Lise Sinema: Liseli öğrencilere yönelik kısa film eğitimi. Yılda bir kez lise öğrencilerine yönelik olarak atölye çalışması yapılmaktadır. Bu güne dek 11 kez yapılan atölyede 170 öğrencimiz yararlanmış ve 34 kısa film çekilmiştir.

Çocuk Yuvası Filmi: Sincan Çocuk Yuvasında yaşayan çocuklarla bir film gerçekleştirilmiş ve gösterimi yapılmıştır. (2008) Bu proje, SHÇEK ve Ana Yüreği Derneği ile ortaklaşa yürütülmüştür.

Bi Bilet Askıya: Sinemaya giden hayırsever insanlar bir bilet de sinemaya gidemeyen çocuklar için satın alırlar. Bu bilet SHÇEK yuvalarındaki çocuklarımızın sinemaya gitmesini sağlar.

Anadolu Film Festivali Düzenleme Kurulu

 • Festival Kurucusu: Yücel Ünlü
 • Festival Başkanı: Sezen Yaraş
 • Festival Genel Koordinatörü: Yasin Öksüz
 • Danışmanlar: Mesut Kara, Selda Tan Özdemir
 • Festival Uluslararası İlişkiler: Burcu Cırtlık
 • Program: Yücel Ünlü
 • Medya Koordinatörü: Ezgi Tural
 • Gösterim Koordinatörü: Onur Eren
 • Söyleşi ve Atölyeler Koordinatörü: Ömer Ayaz
 • Konuklar Koordinatörü: Yiğit Pehlivanlı
 • Basılı Malzemeler Tasarım: Hakan Hücum
 • Teknik Koordinatör: Özcan Şanda
 • Festival Fotoğrafları: Özgür Bener

 

sinefesto.com/Barış Karabulut

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

9. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Reis Çelik Oldu

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri başkanı Reis Çelik oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği ve TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı ile Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 9. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri başkanı açıklandı. Yarışma jürisine bu yıl Işıklar Sönmesin, Hoşçakal Yarın, Mülteci, Lal Gece ve Ölü Ekmeği filmlerinin yönetmeni Reis Çelik başkanlık edecek.

1994 yılında gazetecilik ve televizyonculuk çalışmalarına son vererek tamamen sinemaya yönelen Çelik, 1995 yılında Işıklar Sönmesin’le ilk uzun metrajını çekti. Işıklar Sönmesin filmiyle Adana Altın Koza Film Festivali’nde Bilge Olgaç Özel Ödülü’nü kazanan Çelik, 1998’de Hoşçakal Yarın’ı çekti. Daha sonra sırasıyla İnat HikayeleriMülteciİnadına FilmLal Gece ve Ölü Ekmeği adlı filmleri yönetti. 

Lal Gece filmi, Berlin Uluslararası Film Festivali “Generation 14plus” bölümünde Kristal Ayı ödülü, Uluslararası Würzburg Film Festivali’nde En İyi Film ödülü ve Brüksel Uluslararası Bağımsız Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Film ödüllerinin sahibi oldu. Yönetmenin son çektiği Ölü Ekmeği filmi ise dünya prömiyerini 32.Tokya Film Festivali’nde yaptı. Fotoğrafçılık konusunda ki çalışmalarını ise aralıksız sürdüren Çelik, birçok ülkede fotoğraf sergileri açtı. Yönetmenlik ve senaristliğinin yanı sıra Mülteci filmiyle yapımcılık da yapan Reis Çelik, 2012 yılından bu yana Film Yönetmenleri Derneği başkanlığını yürütmektedir.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Verilecek Ödüller

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmler 100.000 TL’lik En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü için jüri karşısına çıkarken yarışmada ayrıca 50.000 TL’lik En İyi İlk Film, 20.000 TL’lik En İyi Yönetmen, 15.000 TL’lik En İyi Kadın Oyuncu, 15.000 TL’lik En İyi Erkek Oyuncu, 10.000 TL’lik En İyi Senaryo, 10.000 TL’lik En İyi Sinematografi ve 10.000 TL’lik En İyi Kurgu ödülleri yer alıyor. Kategori ödüllerinin yanı sıra ulusal yarışmada Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB) tarafından, bir filmin tüm süreçlerini başarıyla yürüten yapımcıları ve bağımsız sinemayı desteklemek amacıyla 10.000 TL’lik FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü ile Fim Yönetmenleri Derneği tarafından FİLM – YÖN En İyi Yönetmen Ödülü de veriliyor.

9. Boğaziçi Film Festivali 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Festival hakkında detaylı bilgi ve başvuru süreçleri www.bogazicifilmfestivali.com üzerinden gerçekleştirilebilir.

Okumaya Devam Et

Festivaller

“Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali” 24 – 30 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleşiyor

Festival farklı kültürlerden, kategorilerden ve özgün bakış açılarından kısa film yapımlarını bir araya getiriyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dijital Film Atölyesi’nin (DFA) Kültür için Alan desteğiyle gerçekleştirdiği Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali, bu yıl 24-30 Eylül 2021 tarihleri arasında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Seçkilerinde farklı kültürlerden, kategorilerden ve özgün bakış açılarından kısa film yapımlarını bir araya getiren festival, 3’üncü yılında hibrit bir program sunuyor. Festivalin fiziksel programı film gösterimleri, söyleşi ve film okuma oturumları ile Lab. etkinliklerinden oluşurken, film festivallerinde mekân deneyimini çeşitlendirmek üzere Sardunya, Link ve Che’de düzenleniyor. 2YKFF’21, film gösterimleri, yönetmen söyleşileri, Remix Attack etkinliği ve “Herkes İçin Sinema Mümkün” atölyesinin yer aldığı zengin çevrimiçi programıyla ise İzmir’den tüm dünyaya ulaşıyor. 

Her yıl dünyanın farklı bir şehrinden bir film/sanat inisiyatifi ile partnerlik yaparak kısa film alanında kolektif düşünme, araştırma ve hareket olanakları geliştiren Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali, bu yıl Rotterdam’dan Galerie de Jaloezie ile iş birliği yapıyor. Görsel-işitsel sanatlara odaklanan; alışılmışın dışında mekânlarda gerçekleştirdiği film gösterimleri, sergiler ve yarışmalar ile genç sanatçılara, film profesyonellerine ve işini tutkuyla yapan herkese alan açan inisiyatif, 2YKFF’21 kapsamında İzmir’e konuk oluyor. 

Irklar, etnik kökenler, inanışlar, cinsiyetler ve yaşayışları ile tüm kimliklerin deneyimlerine odaklanan Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali, bu yıl seyircilerine 4 farklı seçki sunuyor. Seçkiler, dünyanın dört bir yanından özgün yapımlar, ilk yönetmen filmleri ve deneysel film çalışmalarını buluşturuyor. 

2YKFF, bu yıl da “erişilebilir festival” olma yolundaki çalışmalarını sürdürüyor. Seçkilerde yer alan filmler çevrimiçi ortamda sesli betimleme seçeneğiyle yayınlanırken, festival programı kapsamında Erişilebilir Her Şey’in katılımıyla “Herkes için Sinema Mümkün” isimli çevrimiçi bir atölye düzenleniyor. 

Okumaya Devam Et

Festivaller

Antalya Film Forum Jürileri Belli Oldu

Antalya Film Forum’a bu yıl 136 proje başvuru yaptı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ortak yapım marketi ve proje geliştirme platformu Antalya Film Forum’un jürileri belli oldu.

4-6 Ekim tarihlerinde Müge Özen ve Pınar Evrenosoğlu ortak direktörlüğünde çevrimiçi gerçekleşecek Antalya Film Forum’a bu yıl 136 proje başvuru yaptı. Türkiye’den proje aşamasındaki kurmaca, canlandırma, belgesel film ve dizi projelerinin başvurduğu Antalya Film Forum’un ön jürisi, Uzun Metraj Kurmaca PitchingKurmaca Work in ProgressBelgesel Work in Progress, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu ve Dizi/Kısa Dizi Pitching platformlarında yarışacak toplam 26 projeyi seçti.

Proje aşamasındaki uzun metraj film projelerinin yarışacağı Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’na bu yıl sekiz proje seçildi. “Uzak İhtimal”, “Yozgat Blues”, “Anons” filmlerinin ödüllü yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun, Fransız yapım ve dağıtım şirketi MK2 satın alma sorumlusu Olivier Barbier ve yapımcı Roshanak Behesht Nedjad’ın yer aldığı ana jüri tarafından belirlenecek iki projeden her birine 30 bin TL değerindeki Antalya Film Forum Kurmaca Pitching Platformu Ödülleri verilecek. Aynı zamanda bir projeye 30 bin TL değerinde TRT Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu Ödülü ve bir projeye de Film Standartları Post Prodüksiyon Ödülü verilecek. 

Çekimleri büyük ölçüde tamamlanmış projelere fon ve network desteği sağlayan Kurmaca Work in Progress Platformu’nda yarışacak beş projeyi Fransız yapım şirketi Les Films du Losange’nin satın alma ve satış sorumlularından Jean-Benoit Henry, Seattle Film Festivali programcısı ve yapımcı Justine Barda ile son filmi “Bir Nefes Daha” ile pek çok ödül alan yönetmen Nisan Dağ’dan oluşan jüri üyeleri değerlendirecek. Kurmaca Work in Progress Platformu kapsamında bir projeye 80 bin TL, bir projeye 40 bin TL değerinde para ödülü verilecek. Bu bölümde ayrıca Başka Sinema Dağıtım ve Promosyon Ödülü ve Creative Production Renk Düzenleme Ödülü verilecek.

Çekimlerinde sona gelinen ya da post prodüksiyon aşamasındaki belgesel projelerin desteklendiği Belgesel Work in Progress Platformu ana jürisi, Avrupa Belgesel Birliği’nin kurucusu Brigid O’Shea, ödüllü belgesel yapımcısı Hans Robert Eisenhauer ve son çektiği “Mimaroğlu” isimli belgeseli ile adından söz ettiren yönetmen Serdar Kökçeoğlu’ndan oluşuyor. Beş projenin yarıştığı platformda jürinin değerlendirmesi sonucunda iki projeye toplam 60 bin TL değerinde para ödülü verilecek. Ayrıca bir projeye Postbıyık Post Production tarafından Ses Post Prodüksiyon Ödülü sunulacak, bir projeye Film Standartları Renk Düzenleme Ödülü ve bir projeye de Başka Sinema Dağıtım Ödülü verilecek. 

Antalya Film Forum’un, çekimlerinin en az üçte ikisi Antalya kentinde gerçekleştirilerek, filmin son kurgusunda aynı oranda Antalya sahneleri yer alacak olan ulusal uzun metraj bir filme destek olmak amacıyla oluşturduğu, 150 bin TL değerinde ödülün verildiği Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu için üç proje yarışacak. Seçilecek filme ayrıca Fono Film tarafından Post Prodüksiyon Ödülü verilecek. Bu ödüllerin sahiplerini belirleyecek Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu ana jürisi, sinema yazarı ve senarist Burak Göral, senarist ve yapımcı Emine Yıldırım, Bir Film ve Başka Sinema’nın kurucularından yapımcı Ersan Çongar’dan oluşuyor. 

Bu yıl beş projenin yarışacağı, dizilerin endüstrideki rolünün ve öneminin artışı nedeniyle geçen yıl programa alınan Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu’nda, BluTV’den Deniz Şaşmaz, ZDF/ARTE kanalları dizi bölümü yöneticilerinden Olaf Grunert ve Belçikalı dizi yapım şirketi Dramadama’nın yöneticisi Serge Bierset’den oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucu seçilen bir projeye BluTV 35 bin TL değerinde para ödülü verecek. Ayrıca bir projeye Color Up tarafından Renk Düzenleme Ödülü, bir projeye de Daire Creative tarafından Sunum Dosyası Tasarım Ödülü takdim edilecek. Antalya Film Forum’da ödüller 6 Ekim’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler