Bizimle İletişime Geçin

Fragmanlar

Almanya’ya Hoşgeldiniz

Yayınlandı

tarihinde

Vizyon tarihi: 4 Kasım 2011

Yönetmen: Yasemin Şamdereli

Oyuncular: Denis Moschitto, Aykut Kayacık, Manfred-Anton Algrang

Orijinal adı: Almanya – Willkommen in Deutschland

Yapım: Almanya

Tür: Dram

Süre: 97 dk Yapım yılı: 2011

Dağıtımcı: Medya Vizyon

Film Hakkında

İkinci Dünya Savaşı sonrası yeniden kalkınmak ve çalışan eksik işçi açığını kapatmak için pek çok ülkeden işçi alımı gerçekleştiren Almanya, son 50 yıldır Türkiye’den yurt dışına göç eden işçilerin ilk adresi oldu. 10 Eylül 1964’te bir milyonuncu “misafir işçi” Almanya topraklarına adım attı.

Almanya’ya Hoş Geldiniz filminin baş kahramanı Hüseyin Yılmaz ise bir milyon birinci işçi olarak gelecek şansını bu yabancı ülkede arayan bir göçmen. Hüseyin Almanya’ya göç ettikten bir süre sonra, Türkiye’deki ailesini de yanına alır. Yıllar sonra memleketine temelli dönmek için Türkiye’de bir ev alan Hüseyin’in bu kararı aile içinde tartışmalara, barışmalara ve beklenmedik olaylara yol açacaktır…

Yasemin ve Nesrin Şamdereli kardeşlerin birlikte yazıp yönettiği film Almanya’da yaşayan Türk göçmenlerin neredeyse 50 senedir yaşadıkları kimlik bunalımı, asimile olma, entegrasyon ve uyum sorunlarını beyazperdeye mizahi bir dille taşıyor… Dünya prömiyeri Berlin Film Festivali’nde yapılan Almanya’ya Hoşgeldiniz, Filmekimi 2011 programından sonra vizyona giriyor.

Almanya'ya Hoşgeldiniz Film Afişi

 

Fragman

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fragmanlar

Netflix’in Yeni Yerli Filmi “Beni Çok Sev”den Fragman Yayınlandı

19 Kasım’da Netflix’te ekranlara gelecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Usta isimleri kadrosunda toplayan yeni Netflix filmi “Beni Çok Sev”den fragman yayınlandı.

Yerli yapımları her geçen gün arttıran Netflix‘in yeni yerli filmi “Beni Çok Sev“den fragman yayınlandı. Yönetmen koltuğuna 7. Koğuştaki Mucize filmiyle adını duyuran Mehmet Ada Öztekin‘in oturduğu film, 19 Kasım‘da Netflix‘te ekranlara gelecek.

Yıldız isimlerin bir araya toplandığı filmin oyuncu kadrosunda ise Ercan Kesal, Sarp Akkaya, Songül Öden, Füsun Demirel, Aleyna Özgeçen, Güner Özkul ve Ushan Çakır gibi isimler yer alıyor.

Netflix fragmanı şu açıklamayla paylaştı; “14 yıl sonra, bir günlüğüne cezaevinden çıkarak memleketine giden Musa, doğumundan sonra ilk defa kızı Yonca’yı görecektir. Ancak gelecek için güzel hayaller kuran Musa’nın karanlık geçmişi ve yaşadıkları mahalle, ailenin üzerinde bir kara bulut gibi dolaşmaya devam edecektir. 7. Koğuştaki Mucize’nin yönetmeninden Beni Çok Sev 19 Kasım’da sadece Netflix’te.”

Okumaya Devam Et

Fragmanlar

Jake Gyllenhaal’lı “Ambulance”tan Fragman

Filmi “Michael Bay” yönetiyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Ambulance

Michael Bay’in yönetmen koltuğuna oturduğu “Ambulance” filminden yeni fragman seyircilerin beğenisine sunuldu.

Yönetmen koltuğuna son olarak Netflix yapımı 6 Underground filminin yönetmeni Michael Bay‘in oturduğu Ambulance filminden fragman yayınlandı. Başrollerinde Jake Gyllenhaal, Yahya AbdulMateen II ve Eiza González‘in yer aldığı aksiyon film, 2005 yılında Laurits Munch-Petersen’in yönettiği Danimarka yapımı aynı isimli filmin yeniden çevrimi olarak seyirci karşısına çıkacak.

Ülkemizde 18 Şubat 2022‘de gösterime girmesi planlanan filmin konusu şu şekilde: İki kardeş, ağır hasta olan annelerini tedavi ettirmek için gereken parayı bulmanın yolunu arar. Çaresiz kardeşler, parayı bulmak için bir banka soymaktan başka çare bulamaz. Bir soygun planı hazırlayan kardeşler, soygun sırasında işler ters gidince bir ambulansı çalmak zorunda kalır. Çok geçmeden kardeşler, çaldıkları ambulansın içinde ölmekte olan bir hastanın olduğunu fark eder.

Okumaya Devam Et

Fragmanlar

Tom Holland ve Mark Wahlberg’li “Uncharted” Filminden Fragman Yayınlandı

ABD’de 18 Şubat’ta, ülkemizde 11 Şubat’ta gösterimde olması bekleniyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Tom Holland ve Mark Wahlberg’in başrolünü paylaştığı video oyun uyarlaması “Uncharted” filminden fragman yayınlandı.

Video oyun serisi Uncharted‘ın aynı isimli sinema uyarlamasından fragman yayınlandı. ABD’de 18 Şubat’ta, ülkemizde 11 Şubat’ta gösterimde olması planlanan Uncharted filminde ana karakter Nathan Drake’e Tom Holland hayat verecek. Filmde Holland‘a Mark Wahlberg, Antonio Banderas, Sophia Ali, Tati Gabrielle gibi isimler eşlik ediyor.

Yönetmen koltuğunda Ruben Fleischer‘ın oturduğu film, kaşif Francis Drake’in soyundan gelen hazine avcısı Nathan Drake’in maceralarına odaklanıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler