Almanya Sivas’a Övgü Yağdırdı

Dünya Genel

Kaan Müjdeci’nin,  ödüllerle yolcuğuna devam eden ilk filmi Sivas; Almanya’da 15 sinemada gösterimde. Kendisi Alman gişesinde rekor iddiasında değilse de izleyenlerce epey beğenildi.

Birçok sinema dergisi ve gazetede kendine yer bulan Sivas‘a Almanya’da övgü yağdı. Frankfurter Allgemeine Zeitung Kültür Eki‘nde Dietmar Dath‘ın “Öfkeli güzelliğin ısırığı: Buz gibi bulutları nefes veren bir manzara, bir çocuk, bir köpek ve acımasız yetişkin dünyası. Müjdeci’nin filmi ‘Sivas’ bir sinema mucizesi” şeklinde anlattığı Sivas için; Berliner Zeitung Kültür Eki‘nde Susanne LenzLassie bir rüya, ‘Sivas’ ise gerçeklik” yorumu yaptı. Tip Berlin, Hamburger Abendblatt gibi gazete ve dergilerin yanı sıra; RBB TV, RBB Radyosu, Deutschland Radio Kultur, Radio Eins, Funkhauseuropa Köln Radyosu ve Metropol FM gibi mecralar da Sivas‘la ilgili röportaj ve haberlere geniş yer verdi. SWR Kültür‘de Rüdiger Suchsland‘ın “Yetişkinliğin acımasızlığına karşı duruş” şeklinde yorumladığı Sivas aynı zamanda ARTE Cinema kanalının da bu haftaki seçkisinde yer aldı.

Ekran Resmi 2015-12-08 13.35.22

 11 yaşındaki Aslan adlı bir çocuk ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikayesini anlatan film; 88.Akademi Ödülleri’nde (Oscar) En İyi Yabancı Film dalında Türkiye’nin adayıydı. Sivas; başvurusunun kabul edildiği 73. Altın Küre Ödülleri adaylarının açıklanması için de gün sayıyor.

 

__________________

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up