Allah’ın Sadık Kulu’nu 10 Günde 415 Bin Kişi İzledi

Manşet Türkiye

Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatını konu alan “Allah’ın Sadık Kulu: Barla” animasyon filmi 10 Kasım’da 415 bin 866 bin izleyiciye ulaştı.

Bediüzzaman’ın mücadele dolu hayatının en çarpıcı dönemlerinden biri olan Barla hayatını anlatan film, ‘Risale-i Nur Külliyatı’nın ne zorluklarla yazıldığını ele alıyor. STV Kurumsal İletişim Müdürü Erkan Kındam, filmin özellikle müziklerinin çok beğenildiğini söylüyor. Kındam, Türkiye’de ilk kez kullanılan “Mountain Capture” tekniğinin de büyük ilgi gördüğünü dile getirerek, “İzleyicilerimiz animasyonların çok gerçekçi olduğunu söylüyor.” diyor. Yurtdışından çok talep geldiğini kaydeden Kındam, animasyon filminin önümüzdeki ay da Avrupa ülkelerinde gösterime gireceği bilgisini veriyor.

Yönetmen Esin Orhan ise filme ilginin ve izleyenlerin tepkisinin çok güzel olduğunu ifade ediyor. Herkesin beklentisinin üstünde dönüş aldıklarını belirten Orhan şu ifadeleri kullanıyor: “Teknik anlamda daha alt seviyede bir iş bekleniyordu sanırım ama bu konuda da tebrikler alıyoruz. Üstad Hazretleri’nin gündeme gelmek için böyle bir filme ihtiyacı yok. Risaleler kendini en güzel şekilde anlatıyor fakat birçok noktanın hatırlatılması bakımından insanlar memnuniyetini dile getiriyor.”

Zaman

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up