3B Bediüzzaman Anismasyonu 4 Kasım’da Sinemalarda!

Fragmanlar SİNEMALARDA Yakında

Yakın dönemin en büyük âlimlerinden biri olan Bediüzzaman Said
Nursi’nin Barla hayatı, Hollywood anime filmlerinin sık kullandığı
‘motion capture’ tekniğiyle beyaz perdeye taşınıyor.

Allah’ın Sadık Kulu:

Üstad Bediüzzaman Said Nursi

“Motion Capture” Tekniğiyle

Beyaz Perdede!

 

Samanyolu Televizyonu bünyesinde çalışan 13 kişilik profesyonel bir ekibin, Esin Orhan yönetmenliğinde 3,5 yıllık titiz çalışmasının bir ürünü olan sinema filmi Allah’ın Sadık Kulu: Barla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

‘Motion capture’ tekniğiyle Türkiye’de yapılmış ilk uzun metraj 3B animasyon film (108 dk) özelliğine sahip olan filmde karakterlerden
mekâna kadar tüm figürlerin gerçekliğine azami özen gösterildi. Yapımda Bediüzzaman Hazretleri ve talebeleri, tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendirildi.

Hikâyenin senaryo teksinden sinema perdesine taşınması aşamasında 2 yıl boyunca 70 makinelik render çiftliğindeki çalışmada da hiçbir zorluktan kaçınılmadı. Projenin alınmış renderlarının kompozisyon aşamasında birleştirilmesi büyük bir sabırla yapıldı.

Büyük bir titizlikle çalışılan projenin müzikleri Budapeşte Senfoni orkestrası tarafından, kompozitörlüğü ise Aria Müzik’ten Cengiz Onural, Bora Ebeoğlu tarafından yapıldı. Post Prodüksiyon’da Türkiye’nin, alanında en büyük şirketlerinden biri olan 1000Volt’un adı yer alıyor. Özen Film tarafından dağıtılacak olan filmin ilk ana kopyası ise ARRI laboratuarlarında basıldı.

4 Kasım’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan Allah’ın Sadık Kulu: Barla, yurt çapında 200 kopya olarak izleyicisiyle buluşacak.

Sinefesto Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Yorumlar

 

6 Yorum

 1. Hayatımda böyle saçma ir fragman görmedim. 3,5 yıl bu projeye emek sarfediliyor ama gel gelelim seyirciye ulaşmak için uygulanan methoda bak? Akıl tutuklanması buna denir!

  Reply
 2. Daha fragman yayinlanmadi ki. Bu kisa video fragmani degil. Insanlar senelerini verdikleri emeklerini fazlasiyla dusunuyorlardir

  Reply
 3. Arkadaşlar fragman elimize ulaştı. Birazdan yazıdaki küçük teaser ile değiştirilecektir.

  Reply
 4. Yapanların Ellerine sağlık…

  Reply
 5. bu kadar kötü bi animasyon yıllardır görmemiştim, yeni çıkan oyunların bile görselleri bundan kat kat kaliteli, kaldıkı sinema filmi olacak !

  Reply
 6. Bu ne kalitesiz bir fragman! Böyle sinema filmimi olur ve heryerde sadece iyi yorumlar var, şakamı bu ! din üzerinden kötü pr teknikleriyle para kazanmaya devam, yazık !

  Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up