‘Allah’ın Sadık Kulu: Barla’ rekora koşuyor

Manşet Türkiye

Türkiye, Bediüzzaman Said Nursi’nin çile ve mücadele dolu hayatının bir bölümünü anlatan Allah’ın Sadık Kulu: Barla filmine büyük ilgi gösterdi.

Fragmanı İzlemek için tıklayın

SİNEFESTO

Türkiye’nin ilk uzun metrajlı animasyon filmi olma özelliğini gösteren Barla, 19 günde 1 milyon 11 bin 995 izleyiciye ulaştı. Senaryo ve animasyon kalitesi ile göz dolduran “Allah’ın Sadık Kulu: Barla”nın 3 hafta olarak öngörülen vizyon süresi birçok ilde yoğun ilgi sebebiyle uzatıldı, seans sayıları da artırıldı.

Film halihazırda gösterimdeki yapımlar arasında 1. sırada. Türkiye’de gişe rekorları kıran filmler sıralamasında da ilk 10 içerisine girdi. İlerleyen günlerde zirveyi zorlaması bekleniyor. Filmin yapımcılarından Fatih Gök, halkın filme gösterdiği ilgiyi kendileriyle de paylaştıklarını söylüyor. Gök, “Unuttuğumuz, mazide kalan bir devrin, tarihî bir dokümanın gözler önüne serilmesi, hatırlatılması adına çok tebrik aldık.” diyor. Özellikle kadınların Risale yazımının bu kadar içinde olması ve Üstad’ın kız çocuklarına verdiği değerin dikkat çektiğini dile getiren Gök, “8 yaş altı çocuklardan dahi tahminimizi aşacak şekilde olumlu değerlendirmeler aldık. Bu kadar olumlu tepki bizim için de şaşırtıcı oldu. Animasyon deyince çocuk filmi gibi algılanmasının bu filmde doğru olmadığı gözlenmiş oldu.” ifadelerini kullanıyor.

-zaman-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up