‘Allah’ın Sadık Kulu: Barla’ Bu Cuma Vizyona Giriyor!

Türkiye

Merakla beklenen Türkiye’nin ilk  ‘motion capture’  tekniğiyle yapılmış 3D animasyon filmi Allah’ın Sadık Kulu: Barla 4 Kasım Cuma günü yani bu hafta vizyona giriyor.

 

Samanyolu Televizyonu bünyesinde çalışan 13 kişilik profesyonel bir ekibin, Esin Orhan yönetmenliğinde 3,5 yıllık titiz çalışmasının bir ürünü olan sinema filmi Allah’ın Sadık Kulu: Barla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yakın dönemin en büyük âlimlerinden biri olan Bediüzzaman Said Nursi’nin Barla hayatının anlatıldığı film geçen yıl vizyona giren Hür Adam filminden sonra büyük bir merak uyandırdı. Bediüzzaman’ı seven ve onun hakkında bilgi edinmek isteyenler için kaçırmayacak bir yapıt olan filme, çocukların ilgisini çekebilecek sahnelerde yerleştirildi.

Filmin yönetmeni Esin Orhan ile yaptığımız röportajda müjdeli bir haberi de almış olduk. Her ne kadar yapımı 3,5 yıl sürse de, filmin devamı da gelecek gibi duruyor. Yönetmen Esin Orhan ” Barla, Risalelerin ilk çıkış noktası, o yüzden önemli ve değerli . Senaryonun yola çıkış amacı oydu zaten. Bir sinema eseri olarak bütün hayatını konu edinmeye çalışmamız, çok zor bir anlatım. Seyircinin de aklını karıştıracak bir anlatım aslında. Öyle olunca dedik ki, sınırlandırılsın. Sadece Barla’yı anlatsın, diye düşündük. Devamı gelir mi ? İnşallah gelir.” dedi.

Büyük bir titizlikle çalışılan projenin müzikleri Budapeşte Senfoni orkestrası tarafından, kompozitörlüğü ise Aria Müzik’ten Cengiz Onural, Bora Ebeoğlu tarafından yapıldı.

4 Kasım’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan Allah’ın Sadık Kulu: Barla, yurt çapında 200 kopya olarak izleyicisiyle buluşacak.

 

Filmin gösterime gireceği il, ilçe ve sinema isimleri için tıklayınız!

Filmin fragmanı:

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up