Ali Vatansever’e 10. Bari Uluslararası Film Festivali’nden Ödül

Festivaller Türkiye

Ali Vatansever, 10. Bari Uluslararası Film Festivali’nde son filmi Saf ile En İyi Yönetmen ödülüne layık görüldü.

2012 yılında vizyona giren El Yazısı filmiyle adını duyuran Ali Vatansever‘in dünya prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan son filmi Saf, festival yolculuğunu sürdürüyor. Amerika prömiyerini yaptığı Palm Springs Uluslararası Film Festivali‘nde New Voices New Visions bölümünün Özel Mansiyon Ödülü’ne layık görülen film, İtalya’da düzenlenen 10. Bari Uluslararası Film Festivali‘nden de ödülle ayrıldı.

Geçtiğimiz ay düzenlenen 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Ali Vatansever, Bari’de de En İyi Yönetmen ödülüne layık görüldü.

Terminal Film, 2Pilots Film ve 4 Proof Film’in yapımcılığını üstlendiği Saf; Fikirtepe’de bir gecekonduda yaşayan genç evli bir çiftin kentsel dönüşüm söylentilerinin mahallelerine düşmesiyle beraber dönüşen hayatlarını anlatıyor. Başrollerini Saadet Işıl Aksoy, Erol Afşin, Onur Buldu, Ümmü Putgül, Kida Ramadan ve Kutay Sandıkçı’nın üstlendiği film, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kendini gösteren en güncel sorunlardan birine kamerasını çeviriyor.

Türkiye-Almanya-Romanya ortak yapımı olan Saf; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Film und Medienstiftung NRW ve Eurimages destekleriyle çekildi. Ayrıca film geçtiğimiz yıl Köprüde Buluşmalar’ın Work in Progress bölümüne seçilmişti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up