Ali Nuri Türkoğlu: Can Kurtarırken IŞİD’ci Olduk

Manşet Türkiye

15 Temmuz gecesinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsünde askeri linç ettiği iddia edilen Ali Nuri Türkoğlu’dan açıklama geldi.

15 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilen darbe girişimine halk geçit vermedi, toplum olarak bazı istenmeyen görüntülere şahit olduk. Darbe girişiminin başarısız sonuçlanması üzerine bazıları sorumlu olduğunu düşündüğü askere şiddet uyguladı.

Köprü üzerindeki asker, silah bırakınca orada bulunan bazıları tarafından linç edilmek istendi. O sırada kameralara yansıyan bir görüntü, sosyal medya üzerinden tepki çekti.

İşte o görüntü:

alinuriturkoglu

Fotoğrafta yer alan oyuncu Ali Nuri Türkoğlu, medyada yer alan bu fotoğrafın ardından kendisine yönelik tepkilerin ardından bir açıklama yaptı. Türkoğlu, yaptığı açıklamada askere şiddet uygulamadıklarını aksine ambulansa yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Türkoğlu’nun açıklamasında yer alan ifadeler şu şekilde:

“Az evvel o Işidci dedikleriniz ve ben o sniper 60 kişiyi vurduğu halde, üzerine kapanıp o askeri kurtardık linç ediliyor diye. Yakınları o sniper tarafından vurulmuş öfkeli insanların elinden ‘yine de yapmayın’ diyerek kurtardık biz yetişene kadar yüzü gözü birbirine hayli karışmış bu askeri. Dayak yemeyi göze aldı o Işidci dedikleriniz ve ben. Asker değil… Ölmeden zor bela bir sivil araca yerleştirdik o askeri.”

alinuri-aciklama

Ali Nuri Türkoğlu, yaptığı açıklamaya Twitter hesabı üzerinden devam etti.

alinuri-1-
alinuri-2-
alinuri-3

Ekran Resmi 2016-07-17 21.46.51

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up