Ali Murat Güven ve Mehmet Tanrısever ‘SİNEMERKEZ’ için kolları sıvadı

Manşet Türkiye

Yeni Şafak Gazetesi sinema yazarı Ali Murat Güven ve geçtiğimiz ocak ayında vizyona girmeden ülke gündeminde adından sıkça söz ettiren Hür Adam filminin yönetmeni Mehmet Tanrısever, Beyoğlu’nda bir Sinema- TV akademisi kurmak için çalışmalara başladı.

Güven geçtiğimiz Pazar günü bu haberi Yeni Şafak’taki köşesinden “Gençler, -umuyorum ki- bu sonbaharda önünüze bir ‘Sinema-TV Akademisi’ koyabileceğiz…” başlığıyla duyurdu. Mehmet Tanrısever ile yaptıkları bir görüşme neticesinde gerekli maddi ve manevi destek sözü alan Güven yazısında, “Kendi adıma, yeni oluşumdan hiç bir statü ve ikbal beklentim yok. Yeter ki böyle bir merkez kurulsun da ben de orada alelade bir üye olayım. En büyük hayâlim, her duvarı, her koridoru, her odası buram buram sinema kokan, içi sanatsever gençlerle cıvıl cıvıl dolup taşan, yalnızca gençlerin değil her yaştan insanın mümkün olduğunca ücretsiz; ücretli olduğu takdirde de son derece simgesel bedeller karşılığında sektörün usta isimlerinden sinemanın tarihi, teknolojisi, estetiği, ideolojisi ve felsefesi üzerine yüksek kalitede dersler aldıkları, mezunlarını piyasadaki çeşitli kurumlara ve projelere monte edebilecek saygınlığı elde etmiş bir görsel sanatlar merkezinin kurdelesinin kesildiği o muhteşem günü görebilmek… Böyle bir açılış törenine tanık olabildiğim takdirde, 43 yıllık ömrümün de beyhude bir çabayla geçmemiş olduğunu hissedeceğim.” dedi.

Şu sıralar Beyoğlu bölgesinde akademi için iki katlı güzel bir bina aradıklarını belirten Ali Murat Güven, Ramazan ayı sonrasında çok daha fazla yol kat etmiş olmayı umduklarını belirtti.

Sinefesto.com olarak kendilerine muvaffakiyetler diliyoruz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up