Ali Kundilli’den Dinliyoruz: Kara Kız

Türkiye

Yerli yapım komedilerde gelenekselleşme yolunda ilerleyen türkülü-şarkılı kliplere bir yenisi daha eklendi.

Kardeşim Benim, Düğün Dernek derken Ali Kundilli 2 de vizyon öncesi müzikal bir kliple sosyal mecraya dalış yaptı. Filmin üç kahramanı sözü ve müziği anonim olan Kara Kız türküsünü seslendirdi. İşte o klip:

ALİ KUNDİLLİ 2’nin senaryosu Cem Gelinoğlu ve Faruk Aksoy’a ait. Filmin yönetmeni ise rekortmen filmlere imzasını atan Faruk Aksoy.

Büyük bir aşkla evlenen Ali ve İlknur, aşklarının meyvesini beklemektedirler. İlknur sekiz aylık hamiledir ve bu süre içinde, Ali’den sonu gelmez acayip isteklerde bulunarak onu canından bezdirmiştir.

Çocuğu da gördüğü bir rüya üzerine İstanbul’da değil, Ali’nin babaannesinin yaşadığı Ayvalık, Küçükköy’de doğurmak ister. Burada da şok edici istekleri bitmeyecek ve Ali çok komik durumlara düşecektir. Ancak çocuğun orada doğması kasaba halkı için de çok önemli bir sorunun çözümünü sağlayacaktır.

Filmin fragmanı ise aşağıda.

______

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up