“Ali”, Bu Akşam TRT 1’de

TV'de Sinema

“Miami Vice” dizisiyle ünlenen, “Son Mohikan- The Last Of The Mohicans” ve “Köstebek- Insider” gibi filmlerle başarısını ortaya koyan yönetmen Michael Mann’ın beyaz perdeye aktardığı, gerçek hayat hikâyesi, TRT 1’de ekrana geliyor.

 Ali

Dünya Ağır Sıklet Şampiyonu Muhammed Ali’nin yaşamı, “Ali” adlı bu filmle gözler önüne seriliyor. Efsanevi boksörün en fırtınalı dönemi olan 1964-1974 yıllarını kapsayan yapımda, başrolü ünlü rap şarkıcısı ve oyuncu Will Smith canlandırıyor.

1942’de Kentucky’de doğan Cassius Marcellus Clay, 12 yaşındayken bisikletinin çalınmasını önlemek amacıyla boksa başlar. 18 yaşında profesyonel bir boksör olur. 1964’de Sonny Liston’la yaptığı maçla hem Dünya Boks Şampiyonu ünvanını kazanır, hem de büyük bir üne sahip olur.

1974’de ismini değiştirir ve İslam dinini seçer. Tüm kitleler tarafından benimsenen, zekası ve ringdeki hızıyla dikkat çeken şampiyon, Vietnam’da savaşmayı reddeder. Ancak askere gitmeyişi, ünvanının elinden alınmasına ve spor hayatının engellenmesine neden olur…

Film, Will Smith’e 2002 yılında düzenlenen 11. MTV Film Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında ödül kazandırmıştır.

Orjinal Adı: ALI

Yönetmen: Micahel Mann

Senaryo: Michael Mann, Eric Roth, Stephen J. Rivele, Christopher Wilkinson

Oyuncular: Will Smith, Jon Voight, Jamie Foxx, Mario Van Peebles, Ron Silver, Jeffrey Wright, Jada Pinkett Smith

Yapım Yılı: 2002

Süre: 2 Saat 38 Dakika

Ülke: ABD

"Ali" Film Afişi

“Ali”, bu akşam 20:30’da TRT 1 ekranlarında sinemaseverlerle buluşacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up