Alfonso Cuaron “Gravity” Filmi ile Yine Bir Ödül Töreninde!

Dünya

alfonso_cuaron_gravity

Gravity filminin yönetmeni Alfonso Cuaron Görsel Efektler Derneğinin Ödül’lerinde Vizyoner Ödül’ünü kazandı.

Bu yıl 12. düzenlenecek olan Visual Effects Society Awards (Görsel Efektler Derneği Ödülleri) 12 Şubat tarihinde Beverly Hilton otelde gerçekleştirilecek.

Alfonso Cuaron Gravity filminde hem yönetmenlik, hem yapımcılık hem de senaristlik görevini üstlendi. Los Angeles Film Eleştirmenleri Derneği’nden Gravity filmi ile en iyi yönetmen ve en iyi fotoğraf ödüllerini alırken, Altın Küre’den 4 ödülle döndü.

Cuaron ilk özel filmi 1992 yılında yayınlanan “Solo Con Tu Pareja” iken Amerikan özel filmi 1995 yılında “A Little Princess” ile olmuştu. Devamında 1998 yılında “Great Ecpectations”u çekti. Aynı anda yazıp yönettiği film ise “Children of Men” iken, “Y Tu Mama Tambien” ile “Harry Potter and the Prisoner of Azkaban”ın yalnızca yönetmenliğini üstlendi.

Görsel Efektler Derneği’nden Jeffrey A. “Alfonso sinamanın tanınmış sınırlarını zorluyor.Görsel efektlerinin olağanüstü olması ile hep ön planda oldu ve nüanslı hikayeleri ile bizim için önemli olan şeylerin değişmesine neden oldu. Kariyeri boyunca derin hikayeleri ve kullanmış olduğu ileri teknolohi ile bize unutulmaz sinemasal deneyimler kazandıran nadir bir yetenektir” dedi

Görsel Efektler Derneği Ödülünü daha önce kazananlar arasında Christopher Nolan ve Ang Lee olmuştur.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up