Alfonso Cuarón Apple TV+ İçin Yeni Diziler Hazırlayacak

Diziler Günün Haberi

Alfonso Cuarón, Apple ile beş yıllık bir anlaşmaya imza attı. Yönetmen bu anlaşma kapsamında Apple TV+ için yeni diziler hazırlayacak.

Y tu mamá también, Children of Men, Gravity gibi birbirinden başarılı filmlere imza attıktan sonra geçtiğimiz yıl Roma ile yıla damga vuran Alfonso Cuarón, Apple ile beş yıllık bir anlaşmaya imza attı. Bu anlaşma kapsamında Cuarón ve yapım şirketi Esperanto Filmoj, Apple‘ın 1 Kasım’da açılacak yeni dijital platformu için diziler hazırlayacak.

Daha önce yapımcılığını üstlendiği Believe dizisinin pilot bölümünü çeken Cuaron, Oscar ödüllü oyuncu Casey Affleck‘in başrolünde yer aldığı bir korku dizisinin de yönetmenliğini üstlenecek. Ascension adıyla anılan dizi bir tarikatın doğuşunu konu alan dizide Affleck aynı zamanda Cuaron ile yapımcılığı da paylaşacak. Bu projenin Apple çatısı altında yer alması da oldukça mümkün görünüyor.

Cuarón’un Roma filminde sağladığı büyük başarının kaynağı olan Netflix ile anlaşmak yerine Apple’ı tercih etmesi ise her iki taraf için de beklenmedik bir hareket oldu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up