Alejandro González Iñárritu Yeni Filmi İçin Çalışmalara Başladı

Hollywood
Birdman ve The Revenant ile arka arkaya Oscar ödülü kazanan Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu, yeni filmi için hazırlıklara başladı.

Amores Perros, 21 Grams ve Babel gibi başarılı filmlerin ardından 2014 yapımı Birdman filmiyle En İyi Oscar ödülünü kazanan Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu, ertesi yıl Leonardo DiCaprio başrollü The Revenant ile En İyi Yönetmen Oscar’ını elde etmişti.

Son olarak Carne y Arena isimli 7 dakikalık bir kısa filme imza atan yönetmen, 5 yılın ardından yeni filmiyle beyaz perdeye geri dönmeye hazırlanıyor.

El Universal, Iñárritu‘nun görüntü yönetmeni Bradford Young (Arrival, Solo: A Star Wars Story) ile yeni bir proje için Meksika’da test çekimleri yaptığını bildirdi.

Henüz ismi ve oyuncu kadrosu bilinmeyen filmin test çekimlerinde 90’lı yıllara ait giysilerin yer aldığı ve politikacı Carlos Salinas de Gortari ve José López Portillo’nun birkaç fotoğrafının da bulunduğu söyleniyor.

Discussing Film’e göre ise Denis Villeneuve’un yapım tasarımcısı Patrice Vermette (Dune, Arrival) de çekimlerde yer aldı.

Nisan ayında başlaması planlanan film çekimlerinin koronavirüs salgını nedeniyle ertelenme ihtimalinin yüksek olduğunu da söylemek gerek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up