Alaycı Kuş’a Vandalizm Sansürü!

Dünya Manşet

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2‘nin posteri İsrail’de sansüre uğradı.

Suzanne Collins’in sevilen fantastik roman serisinden beyaz perdeye uyarlanan serinin son filmi Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2′nin posteri İsrail‘de sansürlendi.

Ekran Resmi 2015-11-21 09.51.28

Sansür kararını, İsrail yönetiminin değil filmin İsrail’deki halka ilişkiler firmasının aldığı belirtildi. Firma bu durumu; afişteki detayların vandalizm potansiyeli doğurması ile açıkladı. Halkla ilişkiler firması; “son derece dindar alanlarda rahatsız edici bulunabilecek materyalleri ayıklaması gerektiğini” söyleyerek posterin kışkırtıcı ve cinsel göndermelere sahip oluşunu gerekçe gösterdi.

Ülkenin başkenti Kudüs ve Bnei Brak’ta posterin sansürlü hali kullanıldı. Filmin İsrail’deki dağıtımcı firması Nur Star Media’dan gelen açıklamada ise, “Ne yazık ki gayri resmi zorlamalar bizi daha dikkatli olmaya itiyor. Vandalizmin önü kesilemediği için müşterilerimiz riske girmek istemiyor. Biz her şeye izin veriyoruz ancak başka bir görsel kullanma imkanı varsa onun kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Son karar müşterilerin” dendi.

——————————————————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up