Bu Akşam TV’de Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Yeter – Beyaz TV Saat: 20.15

Bir restoranda garsonluk yapan Slim adındaki genç kadın ile müşterilerinden biri olan Mitch arasında bir yıldırım aşkı başlar. Adamla kadın evlenirler ve Grace adında bir kız çocukları olur. Ancak Slim yavaş yavaş rüya evliliğinin aslında pek de o kadar kusursuz olmayabileceğini fark eder. Önce kocasının başka biriyle ilişkisi olduğunu öğrenir. Bu konuda onunla yüzleşmek isteyince dayak yer. Böylece aşık olduğu adamın o zamana kadar tanımadığı bir yüzüyle; aldatma, kumpas, baskı ve fiziksel şiddetle dolu karanlık yüzüyle tanışır. Rüyası kabusa dönüşen Slim, kızını da alarak kaçar ama Mitch peşini bırakmaz. Onu bulmak için peşinden birilerini yollar. Slim bir süre yanında kızıyla “kaçak hayatı” sürdürse de sonunda daha fazla kaçamayacağına karar verir ve kendisini korumak için yakın dövüş eğitimi almaya başlar.
___

Sonsuza Dek Beraber – TV 2 Saat: 21.30

Seksen yaşındaki Craig ve Irene Morrison’ın yaşamı yavaş yavaş değişmeye başlamıştır. Değişen zaman ve kurallar nedeniyle, küçük çiftliklerinden yeteri kadar para kazanamazlar. Irene’de bunama belirtileri baş göstermiştir. Hala aynı yerde yaşayan ve Irene’in daha profesyonel bir yardım almasını isteyen çocuklarının isteklerinin aksine, Craig içinde sadece karısıyla kendisinin yaşayabileceği küçük bir ev yapmak ister. Bu projeye aklında tek bir fikirle başlayan Craig arkadaşlarından da destek alır. Ancak bu süreçte Craig birçok zorlukla karşılaşır.
____

W. Bush – 360 TV Saat: 21.45

2000-2004 yılları arasındaki sallantılı başkanlık yıllarına yoğunlaşan hikaye, 1967’de George Bush’un üniversite yıllarındaki çılgın hayatından başlayıp, askerlik yılları, Texas valiliği ve ailesinin petrol işleri ile devam ediyor. Aynı zamanda babasının gölgesinde kalmamaya çalışan Bush, geçirdiği inanılmaz değişim ile babası gibi Beyaz Saray’a adım atar. Buna rağmen babası tarafından kabul göremeyen G. W. Bush’un asıl macerası Beyaz Saray’a girmekle başlar.

Ekisporter – TRT 1 Saat: 22.50

Mobiya işiyle uğraşan Turan Usta’nın, değişen piyasa koşulları gereğince kabuklarını kırıp büyüyerek ihracat yapmak istemesi amacıyla girdiği yolda yaşadığı zorlu süreç anlatılıyor. Günümüzde geçen ve yaşanmış bir öyküden yola çıkılarak senaryolaştırılan Ekisporter’da Turan Usta’nın aile fertleri ile yaşadığı zorluklar ve piyasaya karşı verdiği büyük mücadele gözler önüne seriliyor. Turan Usta’nın Ekisporter olma macerasında ona kalfası Zati ve akıl hocası Fuat eşlik ediyor
___

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up