Bu Akşam TV’de Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Sümela’nın Şifresi: Temel – ATV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:00 (120 dakika)
Tür : Sinema (Komedi)
Oyuncular : Alper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon
Yönetmen : Adem Kılıç

Temel, Karadeniz’de yaşayan saf ve hayallerinin peşinden giden bir delikanlıdır. Bu haliyle herkesin alay konusudur. Kalbinin sesini dinleyen beş parasız Temel, Trabzon’un en bilindik ve zengin ailelerinden Yücesoylar’ın kızı Zuhal’e aşık olur. Zuhal’i isteyen Temel’i baba Hıdır Yücesoy kapı dışarı eder. Sevdiğine ulaşamayan ve hayalleri yıkılan Temel, arkadaşı Turgay’ın Sümela Manastırı’nın çatısına çıkarak intihara giriştiğini öğrenir. Arkadaşını vazgeçirmek için manastırın çatısına çıkan Temel, Turgay’ı ikna etmek yerine kendisi de intihar etmeye karar verir. Onları çatıdan indirmeye çalışan polislerden Sümela Manastırı’nda büyük bir hazine saklandığını öğrenen Temel, intihar etmekten cayıp, bahsedilen hazineyi aramaya başlar. Bu sayede hem zengin olacak hem de Zuhal’e olan aşkını ispatlayacaktır.
___

Güvercin Uçuverdi – Kanal D Saat:20.00

Saat : 20:00 – 23:15 (195 dakika)
Tür : Sinema (Komedi)
Oyuncular : Atalay Demirci, Gökhan Yıkılkan, Ali Erkazan, Salih Kalyon
Yönetmen : Selami Genli, Onur Kocal

Yüksel Güvercin, yıllar önce geçirdiği bir kaza sonucu kör olan annesiyle birlikte yaşamaktadır. Annesi oğlunun pilot olduğunu zannetmektedir ve en büyük arzusu gözleri açıldığında oğlunun uçağına binebilmektir. Ancak gerçekte otobüs şoförlüğü yapan Yüksel, annesine söylemek zorunda kaldığı bu beyaz yalanı temizlemek için bir an önce pilot olmalıdır. Çünkü annesinin göz ameliyatına sayılı günler kalmıştır.

____

Ya Nasip Ya Kısmet – TRT 1 Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 21:55 (115 dakika)
Tür : Sinema (Dram)
Oyuncular : Hasan Kaçan, Erdem Akakçe, Bengi Öztürk, Turgay Tanülkü
Yönetmen : Gökmen Tosun

Anadolu’nun sıcaklık ve kuraklığın hakim olduğu ücra bir kasabasında, yaşadığı aile trajedisinden sonra kendini maddiyatın gücüyle avutmaya çalışan Ahmet’in Yiğit adında hırslı bir yeğeni vardır. Yiğit bir yandan işlerini büyütmek için her şeyi yapmakta bir yandan da Aysel’i elde etme hırsı yüzünden kasabanın huzurunu kaçırmaktadır. Kasabanın sakin hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Her şey bir gece Ahmet’in gördüğü gizemli bir rüya ve bu rüyanın ardından yaşadıklarıyla değişir.

___
Percy Jackson ve Olimposlular: Şimşek Hırsızı – FOX TV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:15 (135 dakika)
Tür : Sinema (Macera, Fantastik)
Oyuncular : Logan Lerman, Brandon T. Jackson, Alexandra Daddario, Jake Abel
Yönetmen : Chris Columbus

Babasının Mitolojik Yunan Tanrısı Poseidon ve annesinin ise sıradan bir insan olduğu Percy adındaki gencin zorlu hikayesi anlatılıyor. Serinin bu ilk filminde Percy kendini ispatlamak için Zeus’un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor.
___

Kaplan ve Ejderha – Show TV Saat: 23.00

Saat : 21:00 – 23:30 (150 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Macera)
Oyuncular : Chow Yun-Fat, Michelle Yeoh, Zhang Ziyi
Yönetmen : Ang Lee

Zamansızlığın ortasındaki bir Çin İmparatorluğu… Federal düzenin egemenliği hüküm sürmektedir. İki savaşçı, çalınan değerli bir kılıcın ve ürkütücü bir firarinin peşindedir. Takip esnasında bir kız ile tanışırlar. Bu kız, soylu bir adamın kızıdır. İşin ilginç yanı, kız dövüşmek için müthiş bir eğitim almıştır. Her biri, tüm hayatlarını değiştirecek kararların eşiğinde olan üç kişi, fantastik bir yolculuğa çıkarlar.
___

Kendini Bulmak – TV 2 Saat: 22.00

Saat : 22:00 – 23:15 (75 dakika)
Tür : Sinema (Dram)
Oyuncular : Julia Sarah Stone, Kenneth Welsh, Craig Arnold
Yönetmen : Lindsay Mackay

Yazın bitimi ve yeni okul yılı başlangıcıyla birlikte başlayan yüzme dersleri, uzun zamandır görülmeyen yakın arkadaşlar, yeni bir sınıf ve yepyeni başlangıçlar… Ancak 14 yaşında bir kız çocuğu olan Sam için hayat bu kadar toz pembe ilerlemeyecektir. Tüm arkadaşları biraz daha değişmiş, yeni merak konusu ‘erkekler’ olmuştur. Oysa Sam, henüz daha diğer kızların karşısında mayosunu değiştirmeye bile çekinmektedir. Tüm bunlar olurken Sam, kendini bir tek suyun dibinde mutlu hissetmektedir ancak ters giden küçük bir şaka, olayların yönünü değiştirir. Annesi onu ceza olarak kendi işlettiği yaşlı b-kım evinde çalıştırmaya başlar. Sam ise burada iki yaşlı dost edinecek, büyümek ve yaşlanmak üzerine birkaç şey öğrenme imkanı bulacaktır.

___
Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı – FOX TV Saat: 22.15

Saat : 22:15 – 00:30 (135 dakika)
Tür : Sinema (Macera)
Oyuncular : Ben Stiller, Kristen Wiig, Jon Daly
Yönetmen : Ben Stiller

Fantastik dünyasında sessiz sedasız bir hayat süren ve Life dergisinde çalışmakta olan Walter, kendini hiç beklenmedik bir maceranın içinde bulur.
___
Yamakasi – Kanal 7 Saat: 22.15

Saat : 22:15 – 23:50 (95 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Dram)
Oyuncular : Châu Belle Dinh, Williams Belle, Malik Diouf, Yann Hnautra, Guylain N’Guba-Boyeke
Yönetmen : Ariel Zeitoun, Julien Seri

Yamakasiler hiçbir hileye başvurmaksızın ve yer çekimini hiçe sayarak binaların çatılarından, balkonlarından ve duvarlarından atlayıp sıçramaktadır. Mahalledeki bütün gençler onlara hayrandır ve onları taklit etmeye çalışmaktadır. Bir gün, Yamakasilere özenen bir çocuk, ağaca tırmanırken kaza geçirir. Yamakasilerin, işe karışması ve bir hayat kurtarmak için yeteneklerini ortaya dökmesi gerekmektedir.
___

Adalet Benim – ATV Saat: 23.00

Saat : 23:00 – 00:50 (110 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Suç,Dram)
Oyuncular : Dwayne Johnson, Mauricio Lopez, Jim Gaines, Tom Berenger
Yönetmen : George Tillman Jr.

Sürücü, hapisten çıkar çıkmaz yıllar önce bir soygunda ölen kardeşinin intikamını almak için yola koyulur. Fakat bu hiç de kolay olmayacaktır çünkü o hapisteyken dışarısı hayli değişmiştir.
___

Kusursuz Plan – Show TV Saat: 23.00

Saat : 23:30 – 01:30 (120 dakika)
Tür : Sinema (Komedi, Romantik)
Oyuncular : Diane Kruger, Dany Boon, Alice Pol, Robert Plagnol
Yönetmen : Pascal Chaumeil

Başarılı bir kariyere sahip olan Isabelle, çok sevdiği erkek arkadaşıyla birlikte yaşayan, mutlu ve şanslı bir kadındır. Ancak sevgilisiyle bir an önce evlenmek isteyen Isabelle’in büyük bir sorunu vardır. Ailelerini saran ilginç bir lanet nedeniyle ailesindeki herkes ilk evliliklerini boşanmayla sonuçlandırmıştır. Isabelle bu lanetten nasibini almamak için sıra dışı bir plan tasarlayacaktır.
____

Son Oyun – Star TV Saat: 23.30

Saat : 23:30 – 01:30 (120 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Suç,Dram)
Oyuncular : Jason Statham, Michael Angarano, Dominik García-Lorido, Hope Davis
Yönetmen : Simon West


Eski bir kumarbaz olan Nick Wild, bu alışkanlığını bırakıp, yeni bir hayata başlamaya karar verir. Güvenlik görevlisi ve koruma olarak çalışmaya başlar ve hayatını sadece bu şekilde kazanır. Tek prensibi ise asla silah ya da benzeri bir mekanizma kullanmamaktır. Fakat yakın bir arkadaşı azılı bir çete tarafından ölesiye dövüldüğünde prensiplerini yeniden düşünür ve intikam planları kurmaya başlar.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up