Bu Akşam TV’de Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Ölüm Yarışı 2 – ATV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:00 (120 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Gerilim)
Oyuncular : Luke Goss, Lauren Cohan, Sean Bean, Ving Rhames, Tanit Phoenix
Yönetmen : Roel Reiné

On katil sürücü ve tonlarca cephane… Ve içlerinden sadece tek bir kişi hayatta kalacak… Dünyanın en tehlikeli hapishanesinde ölüm yarışı başlıyor. Kan ve şiddet yüklü yarışın kuralı çok basit: Arabayı sür ya da öl! Carl Lucas adlı mahkum da kendini bu dünyanın içinde bulur. Hayatta kalmak için tek umudu, dünyanın en tehlikeli suçlularına karşı yarışı kazanmaktır.
___

Star Wars: Jedi’nin Dönüşü – FOX TV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:45 (165 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Macera,Fantastik)
Oyuncular : Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams
Yönetmen : Richard Marquand

Darth Vader ve İmparatorluk, yepyeni ve durdurulamaz bir Ölüm Yıldızı yapmaktadır. Bu arada Han Solo, ödül avcısı Bobba Fett tarafından yakalanmış ve Jabba The Hutt’a teslim edilmiştir. Luke, R2-D2 ve C3-PO’yu onu kurtarmaları için gönderir. Bu arada ödül avcısı kılığına giren Prenses Lea ve Chewbacca da Han Solo’yu kurtarmayı denerler. Son savaş, Endor gezegeninin ayında gerçekleşecektir. İmparatorluğun karanlık güçlerine karşı isyancıların yanında bu kez gezegenin sahipleri Ewoklar da taraf olacaktır.
____

Sonsuza Dek Beraber – TV 2 Saat: 21.3o

Saat : 21:30 – 23:15 (105 dakika)
Tür : Sinema (Dram)
Oyuncular : James Cromwell, Chuck Shamata, Geneviève Bujold, Ronan Rees
Yönetmen : Michael McGowan

Seksen yaşındaki Craig ve Irene Morrison’ın yaşamı yavaş yavaş değişmeye başlamıştır. Değişen zaman ve kurallar nedeniyle, küçük çiftliklerinden yeteri kadar para kazanamazlar. Irene’de bunama belirtileri baş göstermiştir. Hala aynı yerde yaşayan ve Irene’in daha profesyonel bir yardım almasını isteyen çocuklarının isteklerinin aksine, Craig içinde sadece karısıyla kendisinin yaşayabileceği küçük bir ev yapmak ister. Bu projeye aklında tek bir fikirle başlayan Craig arkadaşlarından da destek alır. Ancak bu süreçte Craig birçok zorlukla karşılaşır.
___

Görevimiz Tehlike 2 TRT 1 Saat: 21.35

Saat : 21:35 – 00:00 (145 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Gerilim)
Oyuncular : Tom Cruise, Wing Rhames, Dougray Scott, Thandie Newton
Yönetmen : John Woo

Gizli Ajan Ethan Hunt, Chimera adlı ölümcül virüs ve onun panzehiri olan Bellerophon’un peşindedir. Ancak virüs, teşkilatın eski ajanlarından Sean Ambrose’un elindedir. Hunt, Ambrose’u yakalamak için görevlendirilir. Teknolojinin tüm olanaklarını kullanan Hunt’ın en büyük yardımcısı ise profesyonel hırsız Nyah Nordoff-Hall olur.
___

Son Durak 5 – Kanal D Saat: 21.45

Saat : 21:45 – 23:45 (120 dakika)
Tür : Sinema (Korku, Gerilim)
Oyuncular : Nicholas D’Agosto, Emma Bell, Miles Fisher, Ellen Wroe
Yönetmen : Steven Quale

Ölüm bir grup arkadaşı gittikleri iş gezisinde yakalayacaktır. Bindikleri otobüs geçtikleri köprünün çökmesiyle kaza yapar. Sağ kalanlar ise şimdi ölümün pençesinden kaçmaya çalışacaktır.
___

Son Osmanlı Yandım Ali – Kanal 7 Saat: 22.15

Saat : 22:15 – 00:30 (135 dakika)
Tür : Sinema (Tarihi, Dram)
Oyuncular : Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Emin Boztepe, Engin Şenkan
Yönetmen : Mustafa Şevki Doğan

Yandım Ali ‘Karaoğlan’ ‘Kızıl Tuğ’ gibi çizgi romanlarıyla 1960’larda olay yaratan Suat Yalaz’ın 90’ların sonunda Sabah Gazetesi’nde tefrika edilen eserinden uyarlanan bir film… Yandım Ali, Bahriye mektebinden kaçak, donanmadan terhis, yıllarca cephelerde savaşmış ve memleketin kurtuluşundan ümidi kesmiş bir külhan beyidir. Evli bir sevgilisi vardır. Tek hayali, biraz para kazanıp sevgilisini kaçırmak ve Viyana’ya gitmektir. Bir gün Yandım Ali’nin yolu Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’le kesişir. Atatürk’ten etkilenen Yandım Ali, kendisini vatanın kurtuluşuna adar.
___

Ocean’s 13 FOX TV Saat: 22.45

Saat : 22:45 – 01:15 (150 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Komedi)
Oyuncular : George Clooney, Brad Pitt, Al Pacino, Ellen Barkin, Andy Garcia, Matt Damon
Yönetmen : Steven Soderbergh

İlk iki hikâyeden sonra dağılan Ocean çetesi, içlerinden birine atılan kazık nedeniyle yeniden bir araya gelir. Bu durumu tersine çevirip işlerini yoluna koymak içinse soyulamaz uyarılı bir kumarhaneyi soymaları gerekmektedir. Danny Ocean ve çetesinin bugüne kadarki en hırslı ve riskli kumarhane soygunlarını gerçekleştirmeleri için tek bir neden olabilir: Kendilerininkini korumak… Acımasız kumarhane sahibi Willy Bank, Ocean’ın ilk çetesinden Reuben Tishkoff’a oyun oynayınca, Danny ve çetesi bir kez daha bir araya gelir ve Bank’ı soyup soyamayacaklarını görmek isterler.
____

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up