Bu Akşam TV’de Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Star Wars İmparatorun Dönüşü – FOX TV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:45 (165 dakika)
Tür : Sinema (Bilimkurgu, Fantastik)
Oyuncular : Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Anthony Daniels
Yönetmen : Irvin Kershner

Family Yeni Bir Umut’un sonundaki Yavin Savaşı’ndan 3 yıl sonra… İsyan Güçleri’nin üç kahramanı Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Leia Organa Darth Vader ve imparatorluk güçleri tarafından aranmaktadır. Sonunda İmparatorluk Donanması, galaksinin bir ucundaki Hoth buzul gezegeninde üs kuran asi ittifakının yerini tespit eder.
____

Sahtekar – 360 TV Saat: 21.15

Saat : 21:15 – 23:00 (105 dakika)
Tür : Sinema (Dram)
Oyuncular : Richard Gere, Alfred Molina, David Aaron Baker
Yönetmen : Lasse Hallstrom

Yazarlık kariyeri çıkmaza giren Clifford Irving, çareyi Howard Hughes’un anılarını kaleme alacağı yalanını atmakta bulur. Bu yalan, ona ün ve bela getirecektir.
___

Görevimiz Tehlike – TRT 1 Saat: 21.30

Saat : 21:30 – 23:45 (135 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Macera,Gerilim)
Oyuncular : Tom Cruise, Jon Voight, Emmanuelle Béart, Henry Czerny
Yönetmen : Brian De Palma

CIA benzeri bir gizli servisin ekip lideri Ethan Hunt, Prag’da gerçekleştirdikleri bir operasyonun ters gitmesi sonucu ihanetle suçlanır ve kendini temize çıkarabilmek için kaçar. Tek şansı, gerçek köstebeği bulmak ve planları ortaya çıkarmaktır. Bunun için Hunt ve güvendiği arkadaşlarından oluşan ekibi, CIA’nın merkezindeki yüksek güvenlikle korunan bir bilgisayar sistemine girmek zorundadır. Film, 1960’ların aynı isimli çok popüler televizyon dizisinden uyarlanmış.
___

Ocean’s 12 – FOX TV Saat: 22.45

Saat : 22:45 – 01:15 (150 dakika)
Tür : Sinema (Macera, Aksiyon)
Oyuncular : George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Catherine Zeta-Jones, Julia Roberts, Andy Garcia
Yönetmen : Steven Soderbergh

Acımasız işadamı Teryy Benedict’in kasasından 160 milyon doları çaldıktan sonra paraları paylaşıp, normal hayatlarına dönen onbir kişi yeniden buluşuyor. Danny, eski karısı Tess ile yeniden evlenir ve sade bir hayat sürmeye başlar. Ekibin diğer üyeleri de paraların suyu çekene kadar har vurup harman savururlar. Ve bir gün birisi bir numaralı kural’ı ihlal ederek onları Benedict’e ispiyonlar. Benedict, 160 milyon dolarını faiziyle birlikte geri isterken, Ocean’ın ekibinin peşindeki tek kişi Benedict değildir. Değerli eşya hırsızlığı soruşturmalarında uzman olan İnterpol ajanı Isabel Lahiri’nin de çetenin bir açığını yakalaması an meselesidir.
___

Amerikan Silahı – 360 TV Saat:23.00

Saat : 23:00 – 00:45 (105 dakika)
Tür : Sinema (Dram, Belgesel)
Oyuncular : Marcia Gay Harden, Forest Whitaker, Donald Sutherland, Lisa Long
Yönetmen : Aric Avelino

American Gun, Amerika’daki bireysel silahlanmanın halkın hayatını nasıl şekillendirip etkilediğini anlatan kara bir hikaye… Film, silah şiddetine direkt maruz kalan insanların acı dolu hayatlarını anlatırken bir silahın ateş almasının gürültüden çok daha fazla etkisi olduğunu hatırlatıyor. Paralel kurgu eşliğinde üç hikayenin anlatıldığı film, lise öğrencilerini, sorumlu kurum veya insanları ve bir silah satıcısını öykülerin merkezine yerleştirerek önemli sorular sorup, ciddi tespitlerde bulunuyor. Tehlike altındaki bir toplumun gerçekçi resmi, ülkemizde de tartışılan silahlanma sorununa, anlattığı üç çarpıcı öyküyle eğiliyor.
___

Süper 8 – Kanal D Saat:22.45

Saat : 23:45 – 02:45 (180 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Gizem,Bilimkurgu)
Oyuncular : Joel Courtney, Jessica Tuck, Joel McKinnon Miller, Ryan Lee
Yönetmen : J.J. Abrams
Yıl 1979… Nevada’da Area 51 adıyla anılan gizli bir askeri bölgeden Ohio’ya çok özel bir kargo taşınmaktadır. Bu kargoyu taşıyan yük trenine intihar saldırısı gerçekleştirilir ve tren raydan çıkar. Ancak tren kazası, bu özel kargonun serbest kalmasına neden olur.
____

Taşıyıcı 2 – Star TV Saat:23.45

Saat : 23:45 – 02:00 (135 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Gerilim)
Oyuncular : Jason Statham, Alessandro Gassman, Amber Valletta, Kate Nauta
Yönetmen : Louis Leterrier

Frank Martin, yaptığı işin en iyisidir. Tehlikeli veya yasadışı maddeleri hiçbir soru sormadan bir noktadan diğerine taşır. Ama en son sevkiyatında, uluslararası esir tüccarlarının kaçırdığı güzel bir kadın, onun taşıma planlarında ölümcül problemler çıkmasına neden olur. Artık Frank, değerli kargosunu ve kendi hayatını kurtarmak için durmak bilmeyen, hareket dolu bir savaşa girmelidir.
____

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up