Bu Akşam TV’de Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Tut Sözünü – Star TV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:00 (120 dakika)
Tür : Sinema (Komedi, Fantastik)
Oyuncular : Kemal Uçar, Giray Altınok, Zafer Algöz
Yönetmen : Oğuz Çelik

Yalçın ve Bahadır, birbirine zıt karakterlere sahip olan iki yakın arkadaştır. Ancak Yalçın’ın beklenmedik ölümüyle iki dostun yolları acı bir şekilde ayrılır. Yalçın’ın deli dolu hallerini özleyen Bahadır’ın bir gün kapısı çalınıverir. Ölümüne çok üzüldüğü çılgın arkadaşı Yalçın’ın hayaletini karşısında bulur. Üstelik yalnız da değildir, yanında Bernardo adında bir İtalyan trapezci vardır. Yalçın tutmadığı bir söz yüzünden öbür tarafa geçiş yapamamış ve arafta kalmıştır. Bu sözü yerine getirebilmesi için de ona yardım edebilecek tek kişi yakın dostu Bahadır’dır. Üç günlük zaman içerisinde Yalçın’ın sözünü yerine getirmesi şarttır, ancak bu şekilde huzur bulabilecektir.
___

Tarzan – Beyaz TV Saat: 20.15

Saat : 20:15 – 22:15 (120 dakika)
Tür : Sinema
Oyuncular : Kellan Lutz, Robert Capron, Spencer Locke
Yönetmen : Reinhard Klooss

Tarzan filmi bu kez yeniden kurgulanarak karşımıza üç boyutlu bir animasyon filmi olarak çıkıyor. Tarzan ve Jane Porter, Greystoke Energies şirketinin kurduğu bir ordu ile karşı karşıya gelirler. Greystoke Energies’in sahibi, Tarzan’ın ailesi bir uçak kazası sonucu ölünce şirketi onların elinden almıştır. Filmin yönetmenliğini Reinhard Klooss üstleniyor.
_____

Memleket Meselesi – TV 2 Saat: 21.30

Saat : 21:30 – 23:30 (120 dakika)
Tür : Sinema (Dram)
Oyuncular : Bora Akkas, Ufuk Bayraktar, Zeki Demir, Füsun Demirel, İstar Göksever
Yönetmen : İsa Yıldız

Adil Hoca emekliliği gelmiş bir ilkokul öğretmenidir. İnatçı, doğrucu karakteri yüzünden yıllarca sürgün yemiş, karısı Nazife de bu yüzden hocadan bıkmış, usanmıştır. Adil Hoca, emekliliğine yakın kendi kasabasına tayin olmuştur. Hoca emekliliğini beklerken, günün birinde kasabadaki genç bir polisten galiz küfürler ve okkalı bir tokat yer ve gururu fena halde incinir. Genç polisin gerekli cezayı görmesini sağlamak ve adaletin yerini bulmasını görmeye kararlı olan Adil Hoca, adaletten istediği sonuca bazı sebeplerden ulaşamayınca olayın peşini bırakmamaya karar verir ve onun için hayli meşakkatli bir yol başlar.
___

Hızlı Ve Korkusuz – Star TV Saat: 22.00

Saat : 22:00 – 02:00 (240 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Suç,Gerilim)
Oyuncular : Paul Walker, Naima McLean, Gys de Villiers, Leyla Haidarian
Yönetmen : Mukunda Michael Dewil

Yanlış zamanda yanlış yerde bulunan Michael Woods isimli bir gezgin turist, Güney Afrika’ya seyahat eder ve indiği an araba kiralama dükkanına gider. Arabasını kiraladıktan sonra içine dahil olduğu iş ise alabildiğine kirli ve gizemlidir. Kiralanan arabanın içerisinden çıkan gizemli kadın Rachel Shabangu, yakın zamanda ülkenin en sansasyonal olaylarından birinin en büyük görgü şahididir. Bu olay ülkedeki emniyet güçlerinin imza attığı bir ahlak erozyonunu ortaya çıkarmış ve olayın tek görgü tanığı olan Rachel’ı da büyük bir tehlikeye atmıştır. Tüm bu tehlikelerle burun buruna gelen Michael, hem kendi hayatını kurtarmak hem de Rachel’ın güvenliğini sağlamak zorundadır.
___

Uzayda Dehşet – Beyaz TV Saat: 22.15

Saat : 22:15 – 23:30 (75 dakika)
Tür : Sinema
Oyuncular : Ben Foster, Dennis Quaid, Norman Reedus
Yönetmen : Alvart Christian

Resident Evil filminin yapımcılarından bir bilimkurgu filmi. İki uzay istasyonu görevlisi uyandıklarında dehşete düşerler, uyandıkları istasyon terk edilmiş durumdadır ve kendileri hakkında hiçbir bilgileri yoktur. Görevleri, ne kadar uyudukları ve nerede oldukları hakkında da hiç bir ipuçları yoktur. İstasyonu araştırdıklarında yalnız olmadıklarını öğrenirler ve çok daha ürkütücü olaylar kendilerini beklemektedir.
___

Zor Baba 3 – Show TV Saat: 23.15

Saat : 23:15 – 01:30 (135 dakika)
Tür : Sinema (Komedi)
Oyuncular : Robert De Niro, Ben Stiller, Owen Wilson, Dustin Hoffman, Barbra Streisand
Yönetmen : Paul Weitz

Zor Baba serisinin 3’üncü filmi… Aradan geçen on yıldan, karısı Pam’le yaptıkları iki küçük Focker’dan ve aşılan sayısız engelden sonra Greg, nihayet asabi ve şüpheci kayınpederi Jack’in güvenini kazanmıştır. Fakat para sıkıntısı çeken Greg, bir ilaç şirketinde ek işe başladığında, Jack’in damadı ile ilgili şüpheleri yeniden depreşir. İkizlerin yaş günü partisi için tüm tanıdıklar bir araya gelecektir. Pam’in eski sevgilisi Kevin de dahil… Greg, bu vesileyle evinin erkeği olduğunu Jack’e kanıtlamak zorundadır. Greg ya bu son sınavdan geçip ailenin yeni reisi olacak ya da o meşhur güven halkasını sonsuza dek kıracaktır.
____

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up