Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

11 Ekim 2019 Cuma akşamı televizyon filmleri.

Sürgün – Beyaz TV Saat: 19.30

12. yüzyılın ortalarında, Çin İmparatorluğu’na düzenlenen Haçlı seferleri devam etmektedir. Üst üste gelen savaşlardan zayıf düşen Uzak Doğu askerleri, artık Haçlı ordularıyla baş edemez hale gelir. Koskoca imparatorluk tamamen talan olmuş durumdadır. Son olarak hükümdarın devrilmesinin ardından savaş politikası değişir ve imparatorluk üzerine oynanan kirli oyunlar başlar. İlk hedef ise güzel Çin prensesidir. Henüz üzerine oynanan oyunlardan haberdar olmayan genç prenses, çaresizce kurtuluşu beklemeye devam eder. Zaman geçtikçe olayların dozu artar ve prenses üzerindeki komplolar açığa çıkmaya başlar. Esir düştüğü zalim askerlerin elinde başına gelecekleri idrak eden prenses artık tek kurtuluşu kaçmak olarak görür. Kaçışını en ince detayına kadar planlar ve en uygun zamanda harekete geçer. Prenses için her şey kötüye giderken, kendini prensesi kurtarmaya adayan bir genç ortaya çıkar ve ölümü bile hiçe sayarak amansız bir mücadeleye girer.

İyi Aile Çocuğu – Star TV Saat: 20.00

Doğdukları gün anne ve babaları öldürülen ikiz kardeşler Kemal ve Cemal, bir cami avlusuna bırakılır. Her biri farklı insanlar tarafından evlat edinilir. Kardeşler birbirinden habersiz büyür. Cemal namlı bir kabadayı, Kemal ise banka memuru olur. Bir kardeşin hissettiklerini aynı şekilde diğer kardeş de hissetmektedir. Yıllar sonra karşılaşmalarından doğan karışıklık ikisinin başına da türlü belalar açacaktır.

İstanbul Kırmızısı – TV 8 Saat: 20.00

Yıllarca yurtdışında yaşayıp Türkiye’ye dönmemiş yazar-editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın yazdığı ilk kitap üzerine çalışma yapmak amacıyla İstanbul’a gelir. Deniz, artık bütün gücünü ve ihtişamını kaybetmekte olan ailesiyle birlikte bir yalıda hayatını sürdürmektedir. Ancak Orhan gelir gelmez kendisini Deniz’in karmaşık ilişkileri, gizemli arkadaşları ve aile bireylerinin arasında kalmış bulur.

Kiseki – TRT 2 Saat: 20.45

Usta Japon yönetmen Hirokazu Kore-Eda çocukluk arzuları ve hayali maceraları konu alan tatlı bir hikâyeyle aşina olduğu alana geri dönüyor. Parçalanmış bir aileyi anlatan Bir Dilek Tuttum, iki çocuğu izliyor: 12 yaşındaki Koichi ve küçük kardeşi Ryunosuke. Anne ile baba boşanmıştır; kardeşler de iki farklı şehirdedir. Koichi’nin tek dileği ailesinin tekrar bir araya gelmesidir. Bunun gerçekleşmesi için iki kardeş zıt yönlerde giden iki trenin teğet geçtiği anı izleme ve o esnada bir dilek tutma planı yapar.

Cehennem Silahı 2 – Beyaz TV Saat: 21.15

Mesleğinde başarılı olan bir avukat son işinde yarım milyon dolarlık uyuşturucu parası aklar. Avukat tehdit edilmeye başlanınca, onu koruma görevi Martin Riggs ve Roger Murtaugh’a verilir. Olayı araştırmaya başlayan dedektifler, işin arkasında yasadışı işler yapan bir şirket ve yurtdışı bağlantıları olduğunu keşfederler.

G.I. Joe: Misilleme – Star TV Saat: 21.45

G.I. Joe timine yapılan kanlı saldırının ardından, Roadblock ve diğerleri büyük düşmanın kim olduğunu bulmak için Joe Colton’ın yardımını alırlar.

Bir Baba Hindu – TV 8 Saat: 22.30

Fadıl bölgesinin en acımasız mafya babalarından biridir. Ancak günün birinde Hintli yoga hocası Gundhi’ye aşık olur. Gundhi Fadıl’ın malikanesinden kaçırılınca Fadıl genç kadını bulma yoluna baş koyar. En güvendiği arkadaşı Hulusi’yi de alarak Hindistan’a giden mafya babasının amacı Gundhi’yi onu kaçıranların elinden kurtarmak ve onun kalbini kazanmaktır. Ancak işler sandığı kadar kolay olmayacaktır. Gundhi’nin annesi de Hindistan’da çok güçlü bir mafya örgütünü yönetmektedir. Fadıl, Hulusi ve Mumbai’da çalışan Türk belediye işçisinin yardımıyla Gundhi’ye ulaşmaya çalışır. Ancak Fadıl’ın ailesi de Mumbai’ye geldiğinde işler iyice karışır…

Seçkin Tetikçiler – Show TV Saat: 23.30

Akıl hocasının bir Arap şeyhi tarafından esir alınması üzerine, Danny onu kurtarmak için maceraya atılır. Danny’nin görevi, oğlunun ölümünden sorumlu olan İngiliz Özel Hava Servisi’nin üç üyesini öldürmektir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up