Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

24 Mayıs 2019 Cuma akşamı televizyon filmleri.

Sıcak Takip – Beyaz TV Saat: 19.30

Polis memuru Cooper, federal bir tanığı, bir uyuşturucu baronunun şen şakrak dul karısını korumakla görevlidir. İkili, Teksas’a gittikleri sırada kendilerini yozlaşmış polislerden ölüm saçan tetikçilere kadar tehlikelerle dolu bir yolda bulurlar.

Sağ Salim 2: Sil Baştan – Show TV Saat: 20.00

Salim, kimsesi olmayan bir cenazeyi memleketine götürmeye karar verir. Ancak bu yolculuk yolda karşılaştığı yol arkadaşı Nihal’le birlikte azılı katiller ve kötü adamlarla mücadele ettikleri bir maceraya dönüşür. Nihal’in annesi intikam için rehin alındığında ise işler iyice karışır. Adamlarımız artık seri katil olarak aranmaktadır ve yakalanmamak için kılık değiştirmek zorunda kalırlar. Ne var ki bu da çözüm olmaz ve talihsizlikler iyice çığrından çıkar.

Çat Kapı Aşk – FOX TV Saat: 21.00 ve 23.00

Su, hayatının aşkının bir gün mutlaka kendisini bulacağına inanan hayalperest bir kadındır. Aras ise, herkesten gizlemeye çalıştığı rahatsızlığından muzdarip olan genç bir avukattır. Bir gün Su, Aras ile yolda çarpışınca onun hayatının aşkı olabileceğini düşünür. Hayatının aşkının o olup olmadığına dair bir işaret bekleyen Su, çok geçmeden bir mucize ile karşılaşır. Alt katına taşınan ve kendisinden gürültü yaptığı için şikayetçi olan komşusuna daha görmeden sinir olan Su, komşusunun Aras olduğunu öğrenmesiyle büyük bir şok yaşar. Beklenen aşk bacayı sardığında ise Aras ve Su kendisini masalsı bir hikayenin içerisinde bulur.

Evrim – Beyaz TV Saat: 21.15

Dr. Will Caster, büyük buluşlar yapmış, şimdilerde ise bir önemli yapay zeka projesini yürüten bir bilim adamıdır ve bu nedenle teknoloji karşıtı birtakım radikal grupların tepkisini çeker. Nihayetinde bu kişilerin istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim adamı olan eşi Evelyn, Will’in beynini gelişmiş bir süper-bilgisayara bağlar. Will’in bedeni ölür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar.

Şehir Işıkları – TRT 2 Saat: 21.30 

Şehir Işıkları, görme engelli genç bir kızla evsiz bir gencin hikayesini anlatıyor. Kör bir çiçekçiye aşık olan ve sokaklarda yaşayan iyi niyetli bir serseri, kıza kendisini varlıklı biri olarak tanıtır. Bir milyonerin hayatını kurtarmıştır ve onun kendisine yardım edeceğine güvenmektedir. Adamı ziyaret edip sevdiği kızın gözlerini ameliyat ettirebilecek kadar para ödünç alabileceğini düşünür. Ama zengin insanlar aslında ikiyüzlü bir yaşam sürmektedirler. Çoğu eleştirmene göre bu film Charlie Chaplin’in başyapıtı. Sesli sinemanın yeni yayılmaya başladığı bir dönemde, bu devrimi reddederek yine sessiz çektiği filminde, neredeyse tüm becerilerini konuşturuyor Chaplin.

Siyah Giyen Adamlar 3 – Show TV Saat: 22.15

Boris adlı bir mahkum, kendini hapse atan Ajan K’den intikam almak için hapisten kaçar. Zamanda geri dönerek tutuklanmasından önceki tarih olan 1969’a gider ve Ajan K’yi öldürür. Arkadaşı Ajan J, bu olayı engellemek için o günlere, yani 1969’a seyahat eder. Ancak o zamanlar genç olan Ajan K, durumun ciddiyetini anlamakta güçlük çekmektedir. Ajan J, hem genç K’yı ikna etmek hem de arkadaşını kurtarmak durumundadır. Ajan J’nin bu serüvenin sonunda öğrendiği küçük bir detay ise hayatı boyunca sorguladıklarının yanıtı olacaktır.

Savaş Lordları – Kanal D Saat: 23.45

Film 1870’de, Çin’de Taiping İsyanı sırasında Ma Xinyi suikastini konu alıyor. Bağlılık yemini etmiş üç kan kardeş, savaş ve siyasi ayrılıklar nedeniyle yollarını ayırarak karşı karşıya geliyor ve bu üçlü arasında soluk kesen bir mücadele başlıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up