Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

2 Nisan 2019 Salı akşamı televizyon filmleri.

Ölümüne Takip – Beyaz TV Saat: 19.30

Los Angeles’ta itfaiyeci olarak çalışan Gordy Brewer, hayatta en çok değer verdiği iki kişiyi, bir alışveriş merkezinde patlatılan bomba sonucu, gözlerinin önünde kaybeder. Patlamayı Kolombiya’nın yıllardır süren iç savaşında çarpışan asi liderlerden ‘The Wolf’ lakaplı El Lobo gerçekleştirmiştir. El Lobo’nun hedefi, aslında, Kolombiya Konsolosu ve Amerikan istihbarat ajanlarıdır. Ancak bombalama sırasında Gordy’nin karısı ve oğlu da hayatlarını kaybeder. Gordy’nin tek tesellisi, adaletin yerini bulacağı ve Wolf’un başka bir eylem gerçekleştirmeden durdurulacağına dair inancıdır.

 Gölgeler Ve Suretler – TRT 2 Saat: 20.00

Gölgeler ve Suretler, 1963’te Kıbrıs’ta Türklerle Rumlar arasında başlayan olaylar sırasında bir Karagöz kuklacısı olan babasından ayrı düşen genç bir kızın geçirdiği olgunlaşma sürecini anlatıyor. Yıkılıp yanan köylerden, daha güvenli olan şehire kaçış macerası esnasında yaşananlar, Kıbrıs’ın hikâyesine ışık tutuyor. Hikâyenin fonunu ise Kıbrıs’ın Karpaz bölgesi ve Büyükkonuk Köyü’nün doğası, tepeleri ve deniz oluşturuyor. Hiç istemediği halde kendini ve ailesini şiddet dolu bir ortamda bulan bir adam suça bulaşmamak için neleri göze alabilir? Acaba şiddetin egemen olduğu bir dünyada, masumiyeti korumanın ve insan kalmanın yolları nelerdir? Gerçek olaylardan esinlenen film, bu sorulara yanıt arıyor.

Öldürme Arzusu – Star TV Saat: 20.00

Başarılı bir travma cerrahı olan Paul, kendini diğer insanların hayatını kurtarmaya adamıştır. Stresli işi dışında ise sevgi dolu bir aile babasıdır. Fakat bu düzen bir trajedi ile değişir. Evine düzenlenen saldırı sonrası eşi ölür, kızı ise komada yaşam mücadelesi vermeye başlar. Bu olaydan sonra Paul, mesleki yeteneğini kullanarak bambaşka bir insana dönüşür. Ne pahasına olursa olsun intikamını almaya kararlıdır.

Yabancı – Show TV Saat: 20.00

Vikinglerin hüküm sürdüğü yıllarda Dünya’ya bir uzay gemisi düşer. Enkazdan sağ kurtulan Kainan, vahşi bir yaratık olan Morween’in de sağ olduğunu öğrenince, Vikinglerle birlik olup onu öldürmeye çalışır.

Gün Batarken – Beyaz TV Saat: 21.30

Max Burdett, üç Napolyon Elması’nın ikisini çalarak şöhret olmuş usta bir mücevher hırsızıdır. Ancak artık emekli olmuş, ortağı ve sevgilisi Lola ile birlikte Bahamalar’ın tadını çıkartmaktadır. Yıllar önce ikinci Napolyon Elması’nı çalarken, elması bir müzeye teslim etmekle görevli FBI ajanı Stan P. Lloyd’u küçük düşürmüştür. Ajan Stan o zamandan beri intikamını almak ve Max’i yakalamak arzusuyla doludur. Şimdi üçüncü Napolyon Elması’nın lüks bir seyahat gemisinde sergileneceğini öğrendiğinde, Max’in bu üçüncü elması da çalmadan emekli olmak istemeyeceğini tahmin eden ajan Stan, onu yakalamak için son bir plan yapar.

Bi Küçük Eylül Meselesi – Show TV Saat: 22.15

Eylül hayatta istediği her şeye sahip olan güzel ve neşeli bir kadındır. Ancak bir gün başına gelen şanssız bir olay sonucu son bir ayını unutur. Ailesi ve arkadaşları her şeyin yolunda olduğunu söyleyip dururken, Eylül bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar ve hatırlamadığı o ayın izinden Bozcaada’ya gider. Orada, daha önce hiç görmediği derbeder, garip bir adamla karşılaşır.

Dünyalar Savaş – Star TV Saat: 22.30

Liman işçisi Ray Ferrier eşi Miranda’dan yeni boşanmıştır. Miranda’nın yanında kalan iki çocuğuyla iletişimi hiç de iyi değildir. Tekrar evlenen Miranda yeni kocasıyla birlikte tatile çıkmaya karar verince, çocuklara bakma işi Ray’e kalır. Ray, çocuklarla birlikte haftasonunun tadını çıkarırken, birden gökyüzü kararır ve bir fırtına patlak verir. Birkaç dakika içinde evinin yakınında bulunan kavşakta toprak yarılır ve içinden kocaman bir savaş makinesi çıkar. Görünürdeki her şeyi yakıp yıkmaya başlayan bu savaş makinesine hedef olmak istemeyen insanların her biri farklı bir yöne kaçmaya başlar. Bu saldırı uzaylıların dünyayı işgal ettiğinin ilk işaretidir. Artık geri dönüşü olmayan bir yola girilmiştir. İnsanlar, biran önce o bölgeyi terk etmek için harekete geçerler.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up