Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

10 Eylül 2018 Pazartesi akşamı televizyon filmleri.

Demir Gökyüzü – Beyaz TV Saat: 19.30 ve 21.15

Naziler 1945 yılında ayda gizli askeri bir üs kurarlar. 2018 yılına geldiğimiz de ise bu üssü yeniden harekete geçirme ve aktifleştirmeyi planlamaktadırlar.

Sen Sağ Ben Selamet – Star TV Saat: 20.00

Cezaevinden tahliyesine iki gün kalan Selamet ile müebbet cezası olan koğuş arkadaşı Sansar, aynı yolun yolcularıdır. Sansar’ı, Sivas Kapalı Cezaevi’ne götürecek nakil aracı, Selamet’i de memleketine bırakacaktır. Bu yolun karşı yönden gelen bir başka yolcusu daha vardır; Goril Behlül… Araçlarının çarpışmasından sonra başlarından macera dolu komik olaylar geçecektir.

Yüz Numaralı Adam – Kanal 7 Saat: 22.30

Ailesinin para kazanması için zorladığı Şaban, girdiği bütün işlerde saflığı yüzünden başarısız olur. Ancak bir gün önemli bir firmanın reklam kampanyasının yüzü olarak seçilir ve Şaban’ın oynadığı reklam büyük bir ilgi görür. O artık bütün reklamlar için aranan yüz olur. Ne var ki, firmanın ürünleri bozuk çıkacak ve vatandaşların Şaban’a güveni azalacaktır. Reklamlarında oynadığı firmayla ilgili gerçekleri öğrenen Şaban, firmaya savaş açar.

Akrep Kral 2 – ATV Saat: 23.15

Akadlar, Kara Akrepler adlı donanımlı ve korkusuz askerlerden oluşan devasa ordularıyla tüm dünyaya meydan okumaktadır. Bu ordunun en güçlü askerlerinden ve kumandanlarından biri olan Ashur, küçük oğlu Mathayus’un Kara Akrepler eğitimine katılmasına karşı çıkarak, acımasız generallari Sargon’un nefretini kazanır ve adamları tarafından haince öldürülür. Artık Mathayus için yaşamanın tek bir sebebi vardır. Kara Akrepler’den biri olarak babasının intikamını almak… Mathayus çok zor şartlarda 6 yıl süren eğitimlere katılır ve döndüğünde Sargon’u, karşısında kral olarak bulur. İntikamının peşindeki genç adam bir de bu acımasız krala itaat etmeyi reddeder ve kaderinin peşine düşer. Bu yolculukta ona çok renkli bir ekip eşlik edecektir.

Adı Yunus – TRT 1 Saat: 23.45

Aslı adı Uğur Turgut olan Yunus bir yanlış anlama sonucu cezaevine düşer. İsim konusu başgardiyan Cevdet’le arasında sorun oluşturur. Cevdet dik başlı gördüğü bu dindar kişiliği bastırıp, kendince uslandırmak ister, ikinci başgardiyan Cem ise tutuklulara kötü muamele etmeyen, mahkum olduktan sonra gereğini yapan biridir ve Yunusa sahip çıkar. Bu sahip çıkma ve anlayış farkı, Cem ve Cevdet arasında yaşanan usta kalfa ilişkisine yeni bir boyut kazandırır ve eski devlet anlayışına sahip Usta, biraz vicdanlı olan kalfaya görevi teslim etmeden önce son bir ders vermek ister.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up