Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Ankara Yazı – TRT 1 Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:10 (130 dakika)

Ankara’da solcuların uğrak mekanı olan bir kahvehane 10 Ağustos 1978 günü taranır. Ülkedeki sıkı yönetim dahi bu ve benzeri vahşete engel olamaz. Daha sonraları Balgat Katliamı olarak anılacak olaydan birkaç saat sonra, polis etraftaki semtlerde, olayla bağlantısı olduğuna inandığı pek çok ülkücü genci gözaltına alır. Gözaltına alınanlar arasında henüz 20 yaşında olan Mustafa Pehlivanoğlu da vardır. Mustafa’nın gözaltına alınmasıyla sonrası annesi Zeynep ve babası Ahmet Bey’in hukuki mücadelesi başlar. Aradan geçen yıllarda 12 Eylül Askeri Darbesi’nin kurduğu mahkemede idam cezası alan Mustafa Pehlivanoğlu idam edilir.
__

İyi İnsan – TV 2 Saat: 22.00

John Halder ailesi ile problemleri olan iyi ve duygusal bir adamdır. Sinirli bir karısı, istekleri bitmek bilmeyen iki çocuğu ve bunamaya başlamış yaşlı bir annesi vardır. Edebiyat profesörü olan Halder, bu problemlerini ötenaziyi konu aldığı bir romanında açıkça işler. Ancak hiç beklenmedik bir şekilde bazı siyasi güçler tarafından kitap, hükümet propagandasına destek veren bir eser -olarak nitelenir ve bu noktadan sonra Halder’in kariyeri, çok farklı yönlere doğru gidecektir.
____

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up