Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

İmkansız Olasılık – TRT 1 Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:05 (125 dakika)

Karşılaştığı imkansız olasılık denebilecek olaylara karşı matematik öğretmeni Tarık umudunu hiç kaybetmeden aynı yolda ilerler. Bonzai belasına kapılmış sürüklenip giden öğrencilerine birer değer olduklarını onları kazanarak gösterir. Herkesin umudunu kestiği bu öğrenciler Abdullah, Fatma, İsmail, Reis ve daha birçoğu öğretmenleri Tarık sayesinde kendilerinin farkına varırlar. Bir matematik öğretmeni yalnızca matematik dersi vermenin ötesine geçer ve onların adeta hayat dersinden geçmelerini sağlar.
___

Mandıra Filozofu: İstanbul – TV 8 Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:30 (150 dakika)

Bodrum’un Çökertme köyünde, kendi halinde, mütevazi bir yaşam sürdüren,tüm dünyevi hırslardan arınmış bir şekilde ‘bir lokma bir hırka’ düsturuna da sadık yaşayan sempatik kahramanımız Mustafali; bu filmle birlikte her geçen gün daha da büyüyen İstanbul şehri üzerinden, modern dünyanın karşısına çıkarak hesaplaşıyor. Yıllar önce kendisini ve annesini terk eden babasının hastalığı nedeniyle büyük şehre gelmek zorunda kalan Mustafali, metropol insanının da ezberlerini bozmakta gecikmiyor.
____

Aşkın Ömrü Üç Yıldır – TV 2 Saat: 21.30

Saat : 21:30 – 23:15 (105 dakika)

Edebiyat eleştirmeni olan Marc Marronnier karısı tarafından başarılı bir yazar için terk edilir. Marc, bunun hüznüyle aşk ve ilişkiler üzerine alaycı bir kitap yazmaya karar verir. Kitabı yazdığı sırada genç, dayanılmaz ve ulaşılmaz Alice’i tanımasıyla hayatı alt üst olur.
____

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up