Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Yarından Sonra – Beyaz TV Saat: 19.30

İklimbilimci Jack Hall, kutuplarda araştırma yaparken buz katmanının kırılıp inceldiğine tanık olur. Bunun nedeni küresel ısınmadır. Dünya, dondurucu bir buzul çağına girmek üzeredir. Uluslararası konferanslarda binlerce bilim insanı gibi Jack de bu önemli konuyu dile getirmekte, ancak ortaya çıkması beklenen toplumsal bilinç bir türlü belirmemektedir. Jack’e göre dünyanın iklim dengesi, Kuzey Atlantik’teki akışa göre ayarlanmaktadır. Kutuplarda, küresel ısınma yüzünden eriyen buz kütlelerinin oluşturduğu soğuk sular, Kuzey Atlantik’teki ısı dengesini bozmakta ve tuhaf iklim değişiklikleri meydana gelmektedir. Jack’in amacı, olası felaketler başlamadan ve dünyanın başına bela olmadan önce New York’ta yaşayan oğlu Sam’e ulaşmak ve yakında suların altında kalacak olan büyük şehirden oğlunu kurtarmaktır.
____

Uyuyana Kadar TV 2 Saat:21.30

Saat : 21:30 – 00:15 (165 dakika)

Geçirdiği bir kaza nedeniyle uyandığı her sabah, geçmişine dair hiçbir şey hatırlamadan güne başlayan Christine, bu duruma bir son vermek ister ve gerçeğin peşine düşer. Hafızasını geri kazanma derdinde olan Christine, aslında kimseye güvenmemesi gerektiğini kısa sürede anlayacaktır.
___

Arama Moturu – TRT 1 Saat: 21.40

Saat : 22:40 – 00:40 (120 dakika)

Herkesin bir şeyler aradığı Anadolu coğrafyasıyla teknolojik bir yapı olan arama motoru arasında kurduğu ortaklıktan hareketle ironik bir mukayese denemesine girişen Taşdiken’in filmi, profesyonel oyuncu olmayan gerçek kişilerle ve çoğunlukla doğaçlama çekilmiş.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up