Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

12 Eylül 2016 çizelgesidir. Güncel program için Sinefesto TV sekmesine tıklayınız.

Manda Yuvası – Kanal D Saat: 20.00

Manda Yuvası’, alıştıkları hayatlarıyla, kapıya dayanan sanayileşme arasında sıkışıp kalan Kastamonu Çaykaşı’lı köylülerinin hikayesini anlatıyor.
___

Recep İvedik – Star TV Saat: 20.00

Recep İvedik sokakta bulduğu bir cüzdanın Antalyalı çok önemli bir iş adamına ait olduğunu öğrenince güneye doğru yola koyulur. Yol boyunca birbirinden komik sürprizlerle karşılaşan Recep sonunda Antalya’ya varır ve cüzdanı turizmci Muhsin Bey’e teslim eder. Muhsin Bey ona para ile otelinde kalmasını teklif eder. Recep bunu kabul etmez ve tam giderken, çocukluk aşkı Sibel’i görür ona kendini beğendirmeye çalışır. Ancak Sibel, onu tanımaz. Bunun üzerine Recep otelde kalmayı kabul eder. Recep otelde Sibel’e yaranmaya çalşırken birbirinden komik olaylar yaşar.
____

Rio 2 – ATV Saat: 21.00

Saat : 21:00 – 23:00 (120 dakika)

Linda ve Tulio, Amazon Ormanları’na giderler ve burada soyları tükenmekte olan Mavi Makav kuşlarının hala yaşamakta olduğunu görürler. Öğrendiklerini televizyon yayını ile herkese aktardıklarında Mavili, artık üç çocuğunun vahşi yaşama adapte olması gerektiğini düşünerek Amazonlar’a doğru yola çıkar. Ormana vardıklarında, burada hayatın sandığı kadar kolay olmadığını, diğer yandan ormanın insan tehdidi altında olduğunu görecektir.
____

Muro- Show TV Saat: 22.45

Cezaevinden çıkan Muro ile Çeto, devrimi köyden başlatmak üzere memleketlerine döner. İlk planları evlenip yuva kurmak, örnek birer devrimci olmaktır. Oysa köyde onları bir sürpriz beklemektedir. Muhtar, Muro ile Çeto’yu hapisteyken iki Rus kadın ile evlendirmiştir. Muro ile Çeto’nun devrim ütopyasını gerçekleştirmek için kadınları bulup boşanmaları gerekmektedir. Bunun için İstanbul’a dönen Muro ile Çeto’nun başına gelmeyen kalmaz.
___

Bizim Hikaye – ATV Saat: 23.00

Saat : 23:00 – 01:25 (145 dakika)

Haksızlığa uğramış; ailesi, yuvası ve geleceği elinden alınmış bir adam ile hayata karşı tek başına mücadele etmek zorunda kalan, çocuklarıyla bu koca dünyada bir başına kalmış bir kadının öyküsünü perdeye taşıyor Bizim Hikaye… Başka kimler yok ki bu öyküde… Ailesinin itibarını kurtarmak için çabalayan bir genç, yanlış zamanın ve yanlış davanın kurbanı olan eski bir aşık… Yarınlardan bu günlere kadar gelmeyi başarabilmiş bir aşk hikayesi… 80 darbesinde gururu ve itibarı zedelenen, inancı ve düşüncesi ne olursa olsun haksız yere hüküm giyen insanların, darbe sonrasında hayata tutunma çabalarını perdeye taşıyan film; o günlerden bu günlere kadar uzanan bir mücadeleyi, hiçbir şekilde bağlarını kopartmayan fedakar bir aile aracılığıyla bizlere aktarıyor.
____

Yumurta – TRT 1 – Saat: 23.55

Saat : 23:55 – 01:35 (100 dakika)

Yusuf, şehir hayatı ile doğup büyüdüğü kasaba arasında sıkışıp kalmış genç bir şairdir. On beş yıl önce terkettiği kasabadan sadece fiziksel olarak değil manen de uzaklaşmıştır. Bal adlı ilk şiir kitabının küçük bir çevre dışında kimsenin dikkatini çekmemiş olması, bütün hayallerini ve beklentilerini baltalamıştır. Tam bu dönemde annesinin ölüm haberini alır ve yıllardır uğramadığı kasabadaki çocukluk evine döner. Bakımsızlıktan harap düşmüş bir evde onu genç bir kız, Ayla beklemektedir. Ayla’nın Yusuf’tan bir isteği vardır. Zehra’nın ölmeden önce adadığı adağı oğlu Yusuf yerine getirmelidir.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up