Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Dikey Limit – Beyaz TV Saat: 19.30

Dünyanın en yüksek ikinci zirvesi olarak bilinen K2 zirvesine tırmanmak üzere yola koyulan ama bir kaza sonucu kabus gibi saatler yaşayan bir tırmanış ekibinin başından geçenler anlatılıyor. Son derece hırslı bir işadamı olan Elliott Vaughn’un kurduğu ekip, zor hava şartlarına rağmen yola koyulunca faciaya davetiye çıkarır ve meydana gelen bir çığın ardından buzlarla çevrili bir mağarada mahsur kalır. Onlara yardım için kurulan bir kurtarma ekibinin yola çıkışıyla, zamana karşı heyecan ve gerilim dolu bir ölüm kalım yarışı başlar. Kurtarma ekibinin lideri Peter Garrett’in stresi herkesten daha yoğundur zira mahsur kalan ekipteki dağcılardan biri onun kız kardeşidir.Dağcılar arasında bir efsane olarak kabul edilen Ed Viesturs kendini canlandırıyor. Viesturs, 8 bin metrenin üzerindeki 14 dağın hepsine birden tırmanan ilk Amerikalı olma özelliğini taşıyor. Bütün bu tırmanışları yanında oksijen taşımadan başaran altıncı kişi aynı zamanda. Filmdeki Bench kardeşler ise yine dağcılık camiasının tanınmış isimlerinden Alan ve Adrian Burgess kardeşlerden esinlenmiş.
___

Ev Hapsi – TV 2 Saat: 22.00

Marnie Watson, hapishaneden şartlı tahliyeyle salınır. Kendisine karşı şiddet uygulayan kocasını öldürdüğü için hapishanede belirli bir süre geçirmiştir. Hapishaneden nefsi müdafaa ile salınmıştır. Ancak şimdiki durumu da ev hapsidir, ayak bileğinde elektronik bir cihaz vardır. Bu cihaz evden 100 adımdan fazla uzaklaşmasını engellemektedir. Ancak evde büyük bir sorunla karşı karşıyadır. Ölü kocasının hayaleti hâlâ evdedir ve tek isteği intikamdır.
___

Tetikçi – Star TV Saat: 23.45

Mark Wahlberg eski bir keskin nişancıdır. Bu işleri uzun zaman önce bırakmış olmasına rağmen son bir görev için yeniden geri dönmesi istenir. Fakat kısa zaman içinde aslında bu görevin altında yatan büyük gerçeği farkına varacaktır. Aslında yapılmak istenen Amerikan Başkanı’na bir suikast düzenlemektir.Artık Mark’ın işi ilk zamankinden çok daha zordur. Çünkü bir yandan bu büyük komplonun altında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışacak, bir yandan da Başkan’ı bu korkunç gidişattan korumaya çalışacaktır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up