Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Mandıra Filozofu – Kanal D Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:15 (135 dakika)

Mustafa Ali’nin içinde yaşadığı dünya düzenine karşı koyduğu tavır, onu Muğla’nın Çökertme Köyü’nün yakınlarında, ıssız bir kulübede yaşamaya kadar götürür. Felsefe bölümü mezunu olan Mustafa Ali, burada doğayla iç içe, modern hayatın getirisi olan her şeyden uzak bir yaşam sürer ve zamanının tamamına yakınını kitap okuyarak geçirir. Çalışmaya ise kesinkes karşıdır. Cavit ise kurnaz ve çalışkan bir iş adamıdır ve yeni projesi için Çökertme Köyü’ne gelir. Amacı Mustafa Ali’nin sahip olduğu araziyi satın alıp, yerine kazanç getirecek bir butik otel yaptırmaktır. Ne var ki İstanbul’dan gelen bu beklenmedik konuğun hayatı Mustafa Ali ile tanıştıktan sonra eskisi gibi olmayacaktır.
_____

Tenten’in Maceraları – ATV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:10 (130 dakika)

Tenten ve köpeği Milu çıktıkları bir gezi esnasında maket bir gemi bulurlar ve beğenip alırlar. Ancak bu gemi zannettikleri kadar sıradan değildir. Geminin Tenten’in evine gelmesiyle birlikte etraflarında bir sürü kötü adam belirmeye başlar. Bu kötü adamlar, geminin değil geminin içerisindeki bir notun peşindedirler. Tenten geminin ve geminin getirdiklerinin sırrını çözmeye fazlasıyla kararlıdır.
____

Transformers 3: Ayın Karanlık Yüzü – TRT 1 Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 23:00 (180 dakika)

Yıl 1961, insanlığın uzaya adım atışından 8 yıl önce bir Cybertron uzay gemisi büyük savaştan kaçarak Ay’ın karanlık yüzüne inmiştir. Sentinel Prime’nin kullandığı bu gemi, Cybertronlar için hayati önem taşıyan bir teknolojiyi taşıyordur. Dünyada ise insanlığın uzaya çıkma macerası başlamıştır o sıralarda. Günümüze geldiğimizde ise, bir görev sırasında işte bu çok gizemli Cybertron gemisini keşfeden Optimus Prime, insanların yıllardır bu konuda Autobotlara yalan söylediğini anlar ve hayal kırıklığına uğrar. Bu gemiye ve içinde saklanan teknolojiye Decepticonlardan önce ulaşmak ve sırrını keşfetmek için büyük bir yarış başlamıştır artık.
____

Öbür Dünyadan TV 2 Saat: 21.30

Saat : 21:30 – 23:30 (120 dakika)

Florence Cathcart adında sahtekarlıkları çözme konusunda uzman bir kadın, bir okulda görülen hayaletleri araştırmaya başlar. Başlangıçta bunun bir düzmece olduğunu düşünen Cathcart zamanla korkunç gerçekle yüzleşecektir.
___

Süper İncir – Kanal D Saat: 22.15

Saat : 22:15 – 00:15 (120 dakika)

Tarih öncesi bir dönemde yaşayan Seikilos intihar etmeye karar verir ve bunun öncesinde Mısır’dan çağırdığı ustalara kendisini ve öldürdüğü aşkını mumyalatmaya karar verir. Aradan geçen binlerce yılın ardından Ege bölgesinde yaşamakta olan bir çoban, mezarı yanlışlıkla açtığında Seikilos beklenmedik bir şekilde canlanır. Gözlerini açtığında ebedi aşkını mezarında bulamayan Seikilos onu aramaya başlar.
____

Evrenin Askerleri: Geri Dönüş – ATV Saat: 22.10

Saat : 22:10 – 23:40 (90 dakika)

Luc Deveraux yaşanan korkunç olayların ardından ayakta kalan tek adamdır. Üzerinden yıllar geçen savaştan sonra işlerini yoluna koymaya çalışmaktadır. Normal bir şekilde devam ettirmeye çalıştığı hayatında artık sadece karısı ve kızı vardır. Para kazanmak için ise devletin kusursuz askeri yaratmak için başlattığı bir projede teknisyen olarak çalışmaktadır. Bir süre projenin adımlarının yavaş yavaş atılmasıyla beraber Luc, hayatına düzenli bir şekilde devam eder. Ama proje bir eşikten atlamak üzeredir. Bu eşik, birçok insanın hayatını değiştirecektir.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up