Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Bu akşam televizyonda hangi filmi izlesem, televizyonda hangi filmler var, diyenler için geliyor. Bu akşam Hükümet Kadın, Figüran yerli film seçenekleri arasında. Son Durak 174 ve Robin Hood ise yabancı film sevenler için iki seçenek.

Not: Kanallar yayın akışlarında değişikliğe gidebilir.

Hükümet Kadın – Show TV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:00 (120 dakika)
Tür : Sinema

Midyat’ta yaşayan sekiz çocuk annesi Xate, okuma yazması olmayan bir kadındır. Fakat çevresindekilerden tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik biçimde kendisini belediye başkanı koltuğunda bulur. Xate, çocuklarına rağmen, başkanlığı iyi bir şekilde yapmaya kararlıdır. Kısa zamanda ‘Hökümet’ gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur. Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır.

Son Durak 174 – TV 2 Saat: 22.00

Marisa, daha bebekken kucağından koparılıp alınan oğlu Alessandro’yu Rio’nun gecekondu mahallelerinde arayıp durmaktadır. Sandro ise annesi öldürülünce büyük şehre kaçıp arka sokaklardaki çocuk çetelerinden birine katılmıştır. Acıya gözlerini kapamış, yırtıcı bir toplumun orta yerinde Sandro, Alessandro ve Marisa’nın yolları kesişir.
___

Figüran – Show TV Saat: 22.00

Saat : 22:00 – 00:00 (120 dakika)

Mutlu, hayatını figüran olarak kazanmaya çalışmaktadır. Ancak beceriksizliği ve sakar tavırları onun başını hep belaya sokar. Yine de bir gün filmini çekeceği eşsiz senaryonun ve oynayacağı başrolün hayalini kurmaktadır. Fakat Mutlu, dikkatsizliği ile çalıştığı seti birbirine katmaya devam eder. Aynı sette çalıştığı ışık asistanı ve ev arkadaşı olan Cempo da Mutlu gibi aklındaki senaryoyu filme dönüştürerek mesleğinde yükselmeyi çok istemektedir. Ancak hayallerinin gerçekleşebilmesi için de tanınmış bir oyuncuyla çalışmaları gerekir. Bu yüzden de Mutlu’nun figüranlık yaptığı dizinin başrol oyuncusu Pelin Şafak’ı ikna etmeleri lazımdır ki bu da birbirinden komik olayları da beraberinde getirecektir.
__

Robin Hood – ATV Saat: 23.30

Saat : 23:30 – 02:20 (170 dakika)

13. yüzyıl İngiltere’si… Robin Hood, Kral Richard’ın Fransızlara karşı kurduğu orduda hizmet eden usta bir okçudur. Richard’ın ölmesi üzerine, görevini kötüye kullanan despot bir şeriften ve ağır vergilerden muzdarip Nottingham şehrine gider. Burada, ona kuşkuyla yaklaşan Leydi Marion’a aşık olur. Robin Hood, sevdiği kadının kalbini kazanmak ve kasabayı kurtarmak için bir çete kurar.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up