Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

Ekrandaki sinema!

TV'de Sinema

Bu akşam televizyonda hangi filmler var, televizyonda sinema keyfi yapmak isteyenler için üç film sizleri bekliyor. Biri yerli Süper İncir, diğeri mini dizi Seçilmiş 1, diğeri ise Bahman Gobadi’nin Türk oyuncularla kadrosunu kurduğu Gergedan Mevsimi var.

Süper İncir – TV 2 Saat: 22.00

Tarih öncesi bir dönemde yaşayan Seikilos intihar etmeye karar verir ve bunun öncesinde Mısır’dan çağırdığı ustalara kendisini ve öldürdüğü aşkı Euterpe’yi mumyalatmaya karar verir. Aradan geçen binlerce yılın ardından Ege bölgesinde yaşamakta olan bir çoban, mezarı kazara açtığında Seikilos beklenmedik bir şekilde canlanır. Gözlerini açtığında ebedi aşkını mezarında bulamayan Seikilos onu aramaya başlar. Bu sırada yolu Mustafa ve Hatice ile kesiştiğinde ilginç bir macera başlar.
___

Seçilmiş 1 – Show TV Saat: 23.15

Saat : 23:15 – 01:15 (120 dakika)

Ian Mitchell, normal bir aile babası ve avukat olarak sıradan bir hayat sürmektedir. Ta ki bir gün kapısının önünde gizemli bir kutu bulana kadar… Bu kutunun içinden Ian’ın hiç tanımadığı birine ait fotoğraflar ve bir de silah çıkar. Böylelikle Ian ve ailesi acımasız bir oyuna sürüklenip kendilerini ölüm kalım mücadelesinin ortasında bulur. Hayatta kalmak için bu kutuyu yollayan sadist insanların isteklerini yerine getirmek zorundadır çünkü artık ‘seçilmiş’ olandır.
___

Gergedan Mevsimi – Star Saat: 23.30

Saat : 23:30 – 01:30 (120 dakika)

Sahel ve eşi Mina bir intikam uğruna hapse atılırlar. 10 yıl sonra serbest bırakılan Mina, eşinin öldüğüne inanır ve iki çocuğunu alarak İran’dan İstanbul’a yerleşir. Aradan 20 yıl geçtikten sonra özgürlüğüne kavuşan Sahel, eşi ve çocuklarını aramaya başlar. İran’da şahın devrilmesiyle başlayan İslami rejim devriminin hemen öncesinde başlayan hikaye, bu politik değişimler ekseninde sancılı bir aşk öyküsünü anlatıyor.
___

Günün Yerli Dizileri

20.00 Kanal D Arka Sokaklar

20.00 Star TV İçimdeki Fırtına

20.00 FOX Dayan Yüreğim

20.00 ATV Aşk ve Mavi

20.00 TRT1 Payitaht Abdulhamid

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up