Aileden Tiyatrocular 27 Mart’ta Buluşuyor

Etkinlikler

Sahnelerimize iki-üç kuşaktır sanatçı yetiştiren ailelerin üyeleri, her biri birer usta olan büyüklerine dair anılarıyla “Ustalara Saygı”ya konuk olacak, “Aileden Tiyatrocu”lar 27 Mart’ta buluşuyor. 

 

27 martEtkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı – 27 Mart Özel “Aileden Tiyatrocu”

Tarih: 27 Mart Çarşamba

Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi

Saat: 20.00

Türü: Ücretsiz

 

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, Beşiktaş Belediyesi’nin sekiz sezondur düzenlediği “Ustalara Saygı” toplantıları kapsamında gerçekleştirilecek özel bir etkinlikle kutlanacak.

Faruk Şüyün tarafından hazırlanan gecede, tiyatromuzun kaybettiğimiz büyük ustalarını, kendileri gibi tiyatrocu olan aile üyeleri anlatacak. Tiyatromuzda hem bugünün önemli isimleriyle, hem de dünün ustalarıyla özel bir buluşma niteliği taşıyacak olan etkinlik, 27 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’den itibaren Akatlar Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

Tuna Egemen’in sunuculuğunu üsleneceği “Aileden Tiyatrocu” başlıklı etkinlikte seyirciler; âdeta tiyatronun içine doğan; çocukluğu kulislerde geçen; anne-babadan, hatta dededen tiyatrocularımızdan, sahnelerimizin yıllara yayılan acı-tatlı öykülerini, anılarını dinleme olanağı bulacak.

“Aileden Tiyatrocu” gecesinde; Aslı Öngören babası Vasıf Öngören’i, Ayşe Erbulak babası Altan Erbulak’ı, Bora Ayanoğlu babası Sami Ayanoğlu’nu, Cem Karakaya babası Feridun Karakaya’yı, Engin Gürmen babası Hüseyin Kemal Gürmen’i, Ferdi Merter annesi Muazzez Arçay ve babası Renan Fosforoğlu’nu, Halit Akçatepe annesi Leman Akçatepe ve babası Sıtkı Akçatepe’yi, Nihal Kaplangı babası Saltuk Kaplangı’yı ve annesi Birsen Kaplangı’yı, Peyker Özcan gelini olduğu Naşit ailesi dolayısıyla Naşit Özcan ile kantocu eşi Amelya Hanım ve onların çocukları Adile Naşit ile Selim Naşit Özcan’ı, Rahmi Dilligil babası Avni Dilligil’i ve annesi Belkıs Dilligil’i, Sevi Algan babası Beklan Algan’ı, Tuna Egemen amcası Ferih Egemen’i, Ülkü Erakalın annesi Direklerarası kantocularından Vaso Hanım ve babası yine Direklerarası müzisyenlerinden Abdurrahman Bey, Yalçın Boratap da annesi Şükriye Atav’ı seyircilere anlatacak.

Ailelerinden sanatçıların anılarını paylaşacakları ustaların fotoğraflarından oluşan bir dia gösterisinin de izlenebileceği gecede, son dönemde birbiri ardına kaybettiğimiz tiyatromuzun diğer ustaları da anılacak. Hatıralarla Direklerarası’ndan Darülbedayi’nin ilk yıllarına, 1960’lardan günümüze uzanan bir yolculuğun gerçekleşeceği “Aileden Tiyatrocu” gecesinde Ülkü Erakalın’ın 27 Mart için özel hazırladığı “Bugün Onların Günü” belgeseli de izlenebilecek.

“Ustalara Saygı” toplantıları, 8 Nisan’da Oğuz Aral ve 22 Nisan’da Uğur Dündar geceleriyle devam edecek.

 

Bilgi için:

Faruk Şüyün: 0533 468 30 63 / Akatlar Kültür Merkezi:  0 212 351 93 82

Adres: Akmerkez’in Etiler’e giden kapısının karşısındaki Zeytinoğlu Caddesi üzerinde.

 

Sinefesto | Özlem Kaya

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up