Aile ve Çocuk Dostu Yapım ve Dizilere Teşvik Verilecek

Günün Haberi Türkiye
Aile ve Çocuk Dostu Yapım ve Dizilere Teşvik Verilecek
Aileyi ve çocuğu önemseyen yapımlarla teşvik geliyor. RTÜK’ün bu konuda hazırladığı yönetmelik yürürlüğe girdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından Aile ve çocuk dostu yapım ve dizilerin teşvik edilmesine dair usul ve esaslar hakkında yönetmelik 8 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğin amacı, yayın hizmetlerinde ailenin ve çocukların korunması ilkesini gözeterek, ailenin bütünlüğü ve sürekliliği ile çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimlerini destekleyecek nitelikteki aile ve çocuk dostu yapım ve dizilerin yayınlanmasının teşvik edilmesine ilişkin usul ve esasların belirlenmesi.

Yönetmelik, ailenin bütünlüğü ve sürekliliği ile çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimlerini destekleyecek nitelikteki aile ve çocuk dostu yapım ve dizileri yayınlayan medya hizmet sağlayıcılarını teşvik etmek üzere verilecek ödüller ile bunların usul ve esaslarını kapsıyor.

Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up