Ahmet Ümit uyarlaması: Bir Ses Böler Geceyi

Manşet Türkiye

Çekimleri devam eden Ahmet Ümit uyarlaması ‘Bir Ses Böler Geceyi’, bir kazayla başlayıp gerilim yüklü bir yolculuğu anlatıyor.

Ahmet Ümit ‘in aynı adlı romanından uyarlanan, Ersan Arsever’in senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Bir Ses Böler Geceyi” filminin çekimleri İstanbul’da devam ediyor. Filmin başrollerinde Cem Davran’ın yanı sıra genç oyunculardan Merve Dizdar, Gün Koper yer alırken bu isimlere Rıza Akın, Müfide İnselel, Recep Yener, Turgay Tanülkü ve İpek Tenolcay gibi deneyimli oyuncular eşlik ediyor. Misafir oyuncu olarakta Ali Sürmeli yer alıyor.

İsviçre televizyonlarında uzun seneler yönetmenlik ve yapımcılık yapmış olan Ersan Arsever’in ilk uzun metrajlı çalışması olan “Bir Ses Böler Geceyi”, Ahmet Ümit’in 1994 yılında çıkan aynı adlı romanından uyarlandı.

Bir kazayla başlayıp mistik, gizemli ve gerilim yüklü bir yolculuğu anlatan filmin Tokat çekimleri Zile ilçesi ve çevre köylerinde tamamlanırken İstanbul çekimleri Yedikule, Kasımpaşa, Samatya ve Beykoz gibi farklı semtlerde devam ediyor.

Ahmet Ümit’in ‘Sis ve Gece’ isimli kitabı da 2006 yılında Turgut Yasalar tarafından sinemaya aktarılmıştı.

ntvmsnbc

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up