Ahmet Uluçay’ın Evi Sinema Müzesi Oluyor

Günün Haberi Türkiye

54 yaşında hayata veda eden yönetmen , sinema tutkunu Ahmet Uluçay’ın evi sinema müzesi oluyor .

Sabah Gazetesi´nin haberine göre, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş ve beraberindeki heyet, yönetmen Ahmet Uluçay’ın Tepecik beldesindeki ailesini ziyaret etti. Ecertaş, merhum yönetmen Ahmet Uluçay’ın eski evini ‘Sinema Müzesi’ne dönüştürmek istediklerini açıkladı.

Ahmet Uluçay’ın film yaptığı yeri de ziyaret eden AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, burada basın açıklaması yaptı. Sinemaya karşı farkındalık oluşturmak istediklerine vurgu yapan Ecertaş, “Bu farkındalık çerçevesinde Ahmet Uluçay’ın filmini çektiği ev için müze olabilir mi düşüncesi hasıl oldu. Bunun için Osman Doğan’a çok teşekkür ediyorum. Ahmet Uluçay’ın çalışmalarını tanıtmamız lazım. Özellikle genç sinemacıların onu bilmesi ve tanıması lazım” dedi. Ecertaş, Kültür Bakanlığı’nın milli değerlere önem verdiğini dile getirdi. Bu desteklerin gençlerde tarafından değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Ecertaş, “Ama son 15 yılda Kültür Bakanlığımız çok ciddi bir atılım yaptı. Biz de Türkiye’deki 40 bini aşkın Sinema Televizyon öğrencisi gelsin burada bu çalışmaları görsünler. İnşallah burayı da başkanların desteğiyle güzel bir Ahmet Uluçay Sinema Müzesi haline getirme gibi fikrimiz var” dedi.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up