Ağustos Böcekleri ve Karıncalar 12 Mayıs’ta Vizyonda

Türkiye
Ağustos Böcekleri ve Karıncalar 12 Mayıs’ta Vizyonda

Erhan Tuncer‘in yazıp yönettiği Ağustos Böcekleri ve Karıncalar 12 Mayıs’ta vizyonda olacak.

Gün Koper, Bennu Yıldırımlar, Erdem Akakçe, Yücel Erten, Özer Arslan ve Gözde Kocaoğlu Yağmur‘un başrolünde olduğu filmden fragman da geldi.

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar’ın konusu şöyle:

Muzaffer İnan ölüm döşeğindedir. Kendisine bakmakta olan gazeteci oğlu Kemal, her biri hayat mücadelesi ile dağılmış 2 ağabeyi Metin ve Aziz’le birlikte ablası Selma’yı muhtemel ‘son bir gece’ için eve çağırır. Büyük ağabey ile kavgalı olduğu gerekçesi ile eve girmeyip, yakınlardaki bir kahvede haber bekleyen Aziz dışında herkes, kendi yaşam kaygılarını ve streslerini yanına alarak eve gelir.

Artık son saatlerini yaşamakta olan baba ile kısa bir süre ilgilenen kardeşler, çok geçmeden bulundukları dairenin, Altınoluk’ta yazlığın, bankadaki bir miktar paranın nasıl pay edileceğine ve evdeki eşyaların kime dağıtılacağına dair derin bir sohbete başlarlar. Eski defterler açılır, pişmanlıklar ve suçlamalar başlar. Herkesin her şeyi ‘parçalayarak’ dağıttığı o gece, çalan bir kapı akılları karıştıracaktır. Kapıdaki Azeri aksanı ile kırık bir Türkçe konuşan genç kadın, içeride yatmakta olan kişinin babası olduğunu ve tüm mal varlığını annesine bıraktığını söylemektedir.

Bir ‘mal varlığına’ sahip olmak için kan bağı yeterli midir? Son bir gece, dört kardeşin birbirini tanıması için yetecek midir? ‘Hak’ nedir?

AVC Film‘in yapımcılığını üstlendiği Ağustos Böcekleri ve Karıncalar‘ın görüntü yönetimi Kaan Yenileyen‘e, müzikleri ise Cengiz Onural‘a ait.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up