Afyon Savaşları’nı Konu Alan Dizinin Yönetmeni Shekhar Kapur Oldu

Diziler

Shekhar Kapur, İngiltere ile Çin arasında yaşanan Afyon Savaşları’nı konu alan Ibis dizisinin yönetmenliğini üstlenecek.

Masoom ve Bandit Queen gibi beğeni toplayan filmlere imza attıktan sonra Cate Blanchett’ın başrolünü üstlendiği Elizabeth filmleriyle Hollywood kapılarını açan Pakistanlı yönetmen Shekhar Kapur’un yeni projesi belli oldu. Kapur, İngiltere ile Çin arasında yaşanan Afyon Savaşları’nı konu alan Ibis‘in yönetmenliğini üstlenecek.

Endemol Shine stüdyosunun hazırladığı dizi, Amitav Ghosh‘un tarihi roman serisinden televizyona uyarlanıyor. Dizi, Ghosh’un Ibis üçlemesindeki Sea of Poppies, River of Smoke ve Flood of Fire romanlarını ekranlara taşıyacak.

19 yüzyılın ortalarında Asya’da geçen Ibis üçlemesi; İngiltere, Hindistan ve Çin arasındaki afyon ticareti aracılığıyla yolları kesişen karakterlerin hikâyesini anlatıyor. Bu dönemde yaşanan Afyon Savaşları da hikâyede önemli bir yer tutuyor.

Senaryosunu kimin kaleme alacağı belirsizliğini koruyan dizinin, Netflix ya da Amazon için hazırlandığı da söylenenler arasında.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up