Afrikalı Bir Çocuk Asker: “Agu”

Afrika Sineması Manşet

Ödüllü Tv dizisi True Detective‘in yönetmeni Cary Fukunaga ilk uzun metraj filmi İsimsiz ile sinema dünyasında adını duyurmuştu, ardından Jane Eyre ile yerini sağlamlaştıran Fukunaga, yeni filmi Beasts of No Nation ile farklı dünyaların kapısını açıyor izleyiciye.

beasts-5

16 ödüllü İsimsiz‘den sonra ikinci filmi Jane Eyre ile 7 ödül daha kazanan yönetmenin geçmişinde, bir de Oscar adaylığı var. Fukunaga, bunların yanı sıra True Detective‘in 2.sezon bölümlerinin yönetmenliğini yaptı. Ünlü yönetmen bu yıl yeni filmi Beasts of No Nation karşımıza çıkıyor.

Fukunaga‘nın ayrıca senaryosunu da yazdığı, küçük Agu‘nun hikayesiyle Afrika’daki çocuk askerlerin hayatına odaklanan filmin oyuncu kadrosunda İdris Elba, Abraham Attah, Ama K. Abebrese gibi isimler yer alıyor. Dünyada pek çok festivalde gösterimi yapılan filmin Türkiye’de vizyona gireceği tarih henüz belli değil.

Filmin fragmanı için tıklayınız.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up