Afrika Sineması Üzerine “Film Kritikleri” Çok Yakında Çevrimiçi Olarak Başlıyor

Etkinlikler Manşet

Afrika Vakfı tarafından düzenlenen ve Afrika Sinemasına yönelik var olan ilginin artmasını hedefleyen “Film Kritikleri” etkinliği çok yakında başlıyor.

Türkiye’de Afrika üzerine akademik çalışmalar gerçekleştiren Afrika Vakfı, Afrika Sinemasına yönelik film kritikleri ile var olan ilgi ve bilginin artmasını hedeflediği yeni bir etkinlikle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Afrika Sineması’nın kapılarının aralanacağı etkinlik, Türkiye’deki Afrika Sineması üzerine akademik çalışmalarda bulunan ender ve seçkin isimler ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Marmara Üniversitesinden Dr. Yusuf Ziya Gökçek, Fırat Üniversitesinden Dr. Yunus Namaz, Harran Üniversitesinden Ar. Gör. Orhan Sezgin ve Sakarya Üniversitesinden Ar. Gör. Muzaffer Musab Yılmaz’ın eğitmen olarak katılacağı programda; Tsotsi, Timbuktu, Teza ve Moolaade filmleri mercek altına alınacak.

Afrika Sineması’nın dikkat çekici serüvenlerine merhaba diyecek program için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 olarak belirlendi. Zoom üzerinden 2-9-16 ve 25 Ocak 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan etkinliğe, docs.google.com adresinden kayıt olabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up